0.64 Faiz Oranlı Konut Kredisinde Yapılandırma Olacak mı?

birevim senetle ev

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın düşük paketli olarak konut kredisi teklifleri sunmasından sonra, kampanyadan önce kredi kullanmış olanlar 0.64 faiz ile kullandıkları konut kredisinde yapılandırma olacak mı sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Yaşanılan son gelişmeler ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankaları ile normalleşme dönemi kapsamında vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik olarak ve yerli üretimin desteklenmesi için 4 ayrı finansman paketini açıkladı.

Bu paket kapsamında konut kredisi almak isteyen vatandaşlar kamu bankaları tarafından kendilerine sağlanacak olan 180 ay vade ve 12 yıl geri ödemesiz olarak, sıfır konutlar için 0.64 ikinci el konutlar içinde 0.72 faiz oranları ile kredi imkanlarından faydalanabilecekler.  Bu kampanyanın kamu yuna duyurulmasından sonra önceden konut kredisi kullanan vatandaşların konut kredisi yapılandırma uygulanmasının olup olmayacağı merak konusu oldu.

Konut Kredisi İçin Başvurular Nasıl Yapılmaktadır?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’a yapılacak olan konut kredisi için başvurular 2 Haziran itibariyle başladı. Büyük avantajlar ile vatandaşlara sunulan konut kredisi kapsamında ödemeler ister aylık olarak eşit taksitler halinde, istenirse de 12 ay boyunca ödemesiz olarak 15 aya kadar vade ile yüzde 10’dan başlayan düşük peşinat oranlar ile kullanılabilecek

Konut Kredisi İçin Belirlene Önemli Şartlar

Bankalar tarafından yapılmış olan açıklamalara göre büyük kampanyadan fazla kişinin yararlanabilmesi doğrultusunda müşteri başına verilecek olan kredi için sınırlandırmalar getirildi. Ankara, İstanbul ve İzmir’de kredi ile konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar için 750 bin TL, diğer iller için 500 bin TL’ ye kadar kredi kullanılması mümkün olacak. Büyük fırsat ile ilgili gerekli şartlar açıklandıktan sonra konut satışlarına olan illi yüzde 50 gibi büyük bir oranda artış gösterdi. Konut kredisi yapılandırma işlemi için herhangi bir açıklama yetkililer tarafından henüz açıklanmadı. Ancak paket açıklandıktan sonra ev sahibi olmak isteyenler için Grekli şartlar hem Bakanlık hem de banka tarafından paylaşıldı. Sizde konut sahibi olmak isterseniz size uygun kamu bankası ile irtibat kurarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + eleven =