22 September, 2020

Taksitle Ev Almak İsteyenlerin Seçenekleri

Günümüzde barınma insanların en büyük sorunlarından biridir. Birçok insan çeşitli şekillerde ev sahibi olmak için girişimler yapmakta bunun için ise bankaları tercih etmektedir. Banka kredisi ile ev almak sabit işi olanlar için en iyi ev alma yöntemidir. Bankalardan alınan belirli oranda geri ödemeli krediler ile taksitli ev almak çalışanlara çok cazip gelmektedir.

birevim-reklam

Banka Kredisi İle Ev Almada Sistem Nasıl İşlemektedir?

Banka kredisi kullanarak ev almak için öncelikli olarak alınacak olan eve karar verilmesi gerekmektedir. Alınacak olan ev belirlendikten sonra ne kadar oranda nakit çekimi yapılacak ise müracaat ona göre bankaya yapılmaktadır. Günümüzde birçok banka çeşitli kredi başlıkları altında ev kredisi vermektedir. Müracaatları kişilerin aylık ödeyebilme imkânına göre almakta olan bankalar bir de kefil bordrosu talep etmektedirler. Aylık ödemelerde sorun çıkması halinde kefilden ödeme alınma şeklinde sistem işlemektedir.

Taksitle Ev Alma Yöntemleri

Taksitle ev almak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Birçok firma kendine özgü ama tamamen yasal şekilde bu işleri yapmaktadır. Taksitle ev almak için ilk yöntem bankalardan gerektiği kadar toplu para çekip bunu bankaya aylık taksitler halinde ödeme yaparak alınan sistemdir. İkinci olarak evi yapan inşaat firmasına biraz toplu ödeme yaparak geri kalan kısmını senet şeklinde belirli aralıklarla alınan taksitli ev alınma yöntemidir. Bir diğer yöntem ise temelden başlanarak firmaya ev bitene kadar belirli aralıklarla düzenli ödeme şeklinde yapılan taksitli ev alma yöntemidir.

Banka Kredisi Kullanılırken Gerekli Olan Belgeler

Banka kredisi ile ev almak isteyenler için banka bir takım evraklar istemektedir. Öncelikli olarak eviniz ödeme süresince banka tarafından ipotek edilmektedir. TC kimlik belgesi, ücret bordrosu, tapu fotokopisi, kefilin TC kimlik fotokopisi ve gelir belgesi istenmektedir. Bu evraklar hazırlandıktan sonra banka kredi başvurusunu işleme almakta ve ortalama 7 gün içerisinde değerlendirme yapılarak kredi işlemleri tamamlanmaktadır.

Sonuç Olarak

Taksitle ev almak için bankalar ve inşaat firmaları iyi araştırılmalıdır. Taksitle ev almaya karar verildikten sonra piyasa en iyi şekilde analiz edilmeli ve ödeme şartlarınıza göre bütçeye en uygun ev taksitle alınmalıdır.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir