18 January, 2021

Taksitle En İyi Koşullarda Ev Sahibi Nasıl Olunur?

En kazançlı ticaret, peşin fiyatına taksitle alışveriş yapmaktır. Ev alırken de buna dikkat etmek gerekir. Peşin fiyatına uygun şartlarda ev almak, sadece evin borcu ile uğraşmak, kazançlı bir alışveriş demektir. Bu nedenle taksitle ev almak isteyen bir vatandaş, en iyi şartları değerlendirmelidir. Banka kredisi çok uygun taksitler sunabilir. Ancak, cezası ve yaptırımları oldukça serttir. Taksitle ödeme yapmadığınız zaman, evinizi ve ödediğiniz parayı alıyor. Bu nedenle, faizle ev almak şıkkını geçmek daha doğru olur.

birevim-reklam

Toki Evlerini Nasıl Alırız?

Banka ile çalışmanın şartları belli. Oldukça ağır. Peki, tokiden ev almak için ne yapmak gerekir. Toki, çekiliş yapıyor. Çekilişi kazanırsanız, Toki’nin müşterisi oluyorsunuz. Toki evleri malum, şehir dışında olduğu için pek cazip gelmiyor. Emeklilere, durumu iyi olmayanlara ve devletin baktığı kişilere, çok uygun taksit imkânı sunuyorlar. Ancak evler dediğimiz gibi oldukça uzak yerlere yapılmaktadır. Evi istediğiniz yerden almak istiyorsanız, Toki şıkkı da geçersiz olacaktır. Toki’den ev çıkmış kimseler de, şehir içindeki ev fiyatlarından pek de farklı fiyat söylemiyorlar.

Faizsiz Ev Satan Kurumlar

Faizsiz ev satan kurumlar, hizmet bedeli veya kar payı almaktadırlar. Kar payı alanlar evi sizin yerinize alıp, size satıyorlar. Hizmet bedeli ile çalışan kurumlar ise, emlakçılar gibi komisyon alıyorlar. Uygun olan bu uygulamada, evin güncel fiyatları ile fiyatlandırılıyor. Bu durumda kimse mağdur olmuyor. Faiz oranlarının merhametine kalmıyorsunuz. Ev o gün için kaç lira ise, siz onu ödüyorsunuz. Bu da gayet dürüst bir yöntemdir. Bu kurumlar peşinatsız ev almak isteyenler için de alternatif sunmaktadır. Peşinatsız senetle ev satan bu kurumlar, hizmet bedeli alıyorlar.

Kar payı veya imece usulü gün uygulaması ile ça lışan bu kurumlar, faize bulaşmadan ev sahibi yapmaya çalışmaktadırlar. Bu kurumlardan ev almak banka kredisi ile ev almak gibi değildir. Banka aracı değil, mal sahibi konumundadır. Faizi çok sert kurallarla işletmektedir. Ödemelerin gecikmesi ve ödenmemesi, bankanın istediği bir şıktır. En iyi tercih, evi size satıp hizmet bedelini aldıktan sonra sizi evin kendi borcu ile baş başa bırakan kurumlardır.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code