Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzde ev almak dünyanın hemen hemen her yerinde oluşan bir ihtiyaç. Bu ihtiyacın giderilmesi ise bazen uzun zaman alır. Çünkü bu ihtiyacın giderilmesi belli bir bütçe gerektirir.

birevim senetle ev

Ev almanın zor olduğu bu dönemde sanıyorum ki en sık başvurduğumuz yöntem krediyle ev almak. Hayatımızı idame ettirirken aynı zamanda da birikim yapmak oldukça zordur. Özellikle de büyük şehirlerde yaşayanlar için bu zaman zaman imkansız hale gelir. Hem oturduğumuz ev için kira ödemek hem de birikim yapmak gelir-gider dengemizi oldukça etkiler. Büyük şehirlerin yaşam karmaşasına bir de maddi sıkıntı eklendiğinde yaşam çekilmez hale gelir. Burada imdadımıza konut kredisi yetişiyor. Bankalar yaptığı çeşitli kampanyalarla ev sahibi olmak isteyenlere konut kredisi sunmaktadır. Burada dikkat etmemiz gereken konut kredilerinin faiz oranlarıdır. Her banka kendine özgü faiz oranı belirler. Tabi ki bu belirlemede piyasa hareketliliği etkilidir. Faiz oranlarını göz önünde bulundurarak banka tercihimizi yapabiliriz.

Konut sahibi olmak istediğimizde dikkatimizi konut projeleri çekmektedir. Etrafımıza baktığımızda bir çok konut projesi görebiliriz. Bunlar da çeşitlilik göstermektedir. Bazıları peşinat istemezken bazıları ise düşük peşinat isteyebilir. Yapım aşamasında olan bazı konut projeleri bitmiş projelere göre daha uygundur. Tercihinizi bu doğrultuda da yapabilirsiniz.
Faizsiz ev almak hepimizin öncelikli tercihidir. Neredeyse satın almak istediğimiz evin değeri kadar faiz ödemek canımızı oldukça sıkar. Yine burada da imdadımıza faizsiz ev alma projeleri yetişiyor. Birçok proje sıfır faizle hatta peşinatsız konut sahibi yapıyor. Konut sahibi olmadan önce tüm bu bahsettiğimiz seçenekleri iyice değerlendirmeli ve öyle karar vermeliyiz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × two =