Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2021

birevim senetle ev

1863 yılında Osmanlı döneminde faaliyetlerine başlayan Ziraat Bankası ülkemizin en eski bankaları arasındadır. Devlet kontrolünde olan Ziraat Bankası; en çok müşteri portföyüne sahip bankadır. Müşterilerine sağladığı kredi destek paketleriyle onlara maddi olarak çözüm sunmaktadır. Tüketici kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi en çok tercih edilen krediler arasında yer alır.

Tüketici Kredisine Başvurmak İçin Gerekli Olan Belgeler

  • Başvuru Formu
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
  • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi
  • Şubece istenebilecek diğer belgeler

Dünya genelinde baş gösteren Covid 19 salgını sebebiyle ülkemizde de ekonomik sıkıntılar yaşanmaktadır. Her kesimden insanın kullandığı krediler ve kredi kartları; ekonomik krizin yaşandığı bu dönemde insanları bir nebze olsun rahatlatmıştır. Ancak ödeme zamanı geldiğinde yaşanan ekonomik kriz sebebiyle insanlar farklı çözüm yolları aramaya başlamıştır. Bu süreçte devreye giren Ziraat Bankası müşterilerinin yüzünü güldürmüştür. Ziraat Bankası kredi erteleme seçeneğiyle müşterilerine destek olmaktadır.

Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası; gerekli koşulları sağlayan müşterilerine kredi erteleme seçeneği sunmaktadır. Bu işlem bir defaya mahsus olarak yapılmaktadır. Ziraat Bankası müşterileri 2020 yılından önce çektikleri krediler için kredi erteleme işlemini gerçekleştirebilir. Ziraat Bankası kredi erteleme işlemleri; şubelerden, telefon bankacılığından, SMS yoluyla veya mobil uygulama üzerinden yapılır. Erteleme işlemlerini SMS yoluyla gerçekleştirmek için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

  • Kredi borçlarını ertelemek için KREDIERTELE boşluk T.C. kimlik numaranızı 4757’ye gönderin.
  • Kredi kartı borçlarını ertelemek için KARTERTELE boşluk T.C. kimlik numaranızı 4757’ye gönderin.
  • Kredili mevduat hesabınızın borçlarını ertelemek için KMHERTELE boşluk T.C. kimlik numaranızı 4757’ye gönderin.

Kredi erteleme seçeneğini gerçekleştirmek için seçeceğiniz diğer bir yöntem ise Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak. 0 850 220 00 00 veya 444 00 00 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Kimlik numaranızı tuşlayarak müşteri hizmetlerine kısa sürede bağlanabilirsiniz. Bazı kişisel bilgilerini sunarak kredi erteleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − 3 =