Ziraat Bankası Konut Kredi Faiz Oranı Ne kadar?

birevim senetle ev

En uygun konut kredisi veren banka olarak bilinen Ziraat Bankası, konut kredisi faiz oranlarını yükseltti.

Ev alabilmek için bankaların faiz indirimi haberlerini bekleyenler her geçen gün hayal kırıklığına uğruyor. İndirim müjdesi yerine faiz oranlarının yükselmesi haberlerini gören vatandaşlar için konut satın alma işleri askıya alınacak gibi görünüyor. Bu konuda bankalardan indirim haberi bekleyen vatandaşlar, özellikle kamu bankası olan Ziraat Bankası’na güveniyordu. Ancak Ziraat Bankası da konut faizi oranlarını yükseltti.

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarını kullanılmak istenen kredi tutarına göre belirliyordu. Ziraat Bankası’ndan 100 bin liraya kadar konut kredisi kullanmak isteyenler için yüzde 1,68 konut kredisi faiz oranı uyguluyor. Eğer 100 bin lirayı aşıp 500 bin liraya kadar kullanacağınız kredilerde ise Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 177 dolayında. Tutarı aşan konut kredisi başvurularında faiz oranı yüzde 1,87 olarak güncellendi.

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka: Şeker Finans Katılım Bankası

Konut sahibi olmak isteyenlerin bankaların faiz oranlarını araştırma süreçlerinde karşılarına Şeker Finans Katılım Bankası çıkıyor. Diğer bankalara oranla daha uygun faiz oranı uygulayan bankanın konut kredisi faiz oranı yüzde 1,60. En yüksek konut kredisi faiz oranı uygulayan banka ise 2, 80 faiz oranı ile Odeobank oldu.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek mi?

Konut kredisi faiz oranlarının düşüşü için Eylül ayı öngörülüyor. İnşaat firmaları yeni bir konut seferberliği hakkında görüş birliğine gitmek için toplanıyorlar ve konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0,95 seviyesine inmesi için çalışmalar yapıyorlar. Hükümet ise kamu bankaları üzerinden indirimli konut kredisi kullandırmak yerine Emlak Bankası üzerinden yeni bir finansman sistemi kurmak için kolları sıvadı.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × two =