Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

birevim senetle ev

Ziraat Bankası müşterilerine tanımlanmış olan hesap numarası, iban numarası ve kart numaraları bulunmaktadır. Eğer kendi hesabınıza ait olan bu bilgilere sahip değilseniz yapmanız gereken doğru yolu izleyerek bu bilgilere ulaşmak olacaktır.

Ziraat Bankası bu bilgilere ulaşmak isteyen müşterilerine alternatif yollar sunuyor. Sizlerde bu yollardan size kolay gelen hangisiyse onu tercih ederek elde etmeyi başarabilirsiniz. Bu konuda birden fazla seçenek sunulduğunu eklemek doğru olacaktır.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme işlemlerini farklı şekillerde yapabilirsiniz. Herhangi bir banka şubesine giderek, internet bankacılığını kullanarak, SMS ile öğrenerek veya telefon bankacılığını kullanarak hesap numaranızı öğrenmeniz mümkündür. Para transferi yapmak veya hesabınızdan para göndermek için bu bilgilere ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Günümüzde hesap numarası yerine daha çok İBAN kullanılıyor olsa da tercihinizi doğru şekilde yapmanız büyük bir önem taşımaktadır.

Ziraat Hesap No Öğrenme

Ziraat Hesap numarası farklı bilgileri içerisinde barındırmaktadır. İlk olarak şube kodu ve buna ek olarak hesap numarası devamı olarak gelmektedir. Bu banka diğerlerinden farklı olarak kredi kartı veya hesap kartının üzerine hesap numarasını yazmaktadır. Bu sayede müşterilerinin bu bilgiye her zaman ellerinin altından ulaşmasına imkan tanımaktadır. Aşağıda ki yöntemlerle hesap numarası bulma ve sorgulama işlemi yapılabilir.

Ziraat Bankası İnternetten Hesap Numarası Öğrenme

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık kullananların hesap bilgilerine ulaşmaları daha kolay olacaktır. Giriş yapıktan sonra ilk olarak “Hesaplarım” bölümüne tıklamalısınız. Daha sonra “Tüm Hesaplarım” ve “Hesap Seçimi yapmanız gerekiyor. Bu kısımda bulunan hesap numarasını görüntüleme şansınız var. Şube konu, müşteri numarası olarak sıralanacaktır. Tabi isterseniz direkt olarak İBAN öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS ile Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası hesap öğrenme işleminizi kolay bir şekilde SMS ile yapmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken işleminiz cep telefonunuzdan bu bilgiyi talep eden mesajı atmanız olacaktır.

Cep telefonu mesaj kısmında ilk olarak SMS bölümünü açmamız gerekiyor. Boş bir mesaj bölümüne “HESAPBILGI” yazmanız gerekiyor. Daha sonra bu yazıyı 4747’ye mesaj olarak göndermeniz gerekiyor. Dakikalar içerisinde telefonunuza Ziraat Bankası hesap bilginiz gelecektir. Cep numaranıza kayıtlı olması bunu kullanmanız açısından önemlidir.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Size SMS olarak 16 haneli bir mesaj gelecektir. Bu mesajı doğru okumak hesap numaranızı anlamanız açısından önemli olacaktır. İlk dört rakam şube kodudur. 5 ile 12 rakamına kadar olan 8 haneli kısım sizin Ziraat Bankası müşteri numaranızdır. Bundan sonra geriye kalan son 4 rakamsa ek numara bilginiz olacaktır. Bu sayede gerçek hesap numaranızı ve diğer bilgileri de nasıl ayırt etmeniz gerektiğini tam olarak öğrenmiş olacaksınız.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + seventeen =