Yeni Yaşam Alanı Hayali

birevim senetle ev

Ev alma düşüncesi genç yaşlı herkesin hayali olduğundan, ev almak isteyenler, bütçelerine uygun arayışlara girerek, yeni bir yaşam alanı veya yatırım olarak alma düşüncesine girer. Ev alma imkânları her geçen gün zorlaştığından, kazanç durumuna göre ucuz ev arayışları veya ödeme koşulları uygun evlere rağbetin fazla olmasını sağlamaktadır.

Topraktan ev almak, henüz proje aşamasındaki evlere talip olma anlamı taşıdığından, inşaat başlamadan veya henüz kaba durumdayken yapılan alımları kapsamaktadır. Ev almak isteyenler, bu tür topraktan ev alma projelerinde, bazı değişiklikler isteyebilmektedir. Fiyat farkını ödeyerek mutfak dolabı, kapılar, yer kaplamaları veya musluk kalitesinde kendi istek ve arzularına uygun olanlarının kendi dairelerinde kullanılmasını talep edebilmektedir.

Bazı projeler belli oranda peşinat, ara ödeme gibi durumlar gerektirip, geri kalan kısmı ile banka kredisi sağlanırken, bazılarında direk banka kredisi ile ev almak mümkündür. Gelir durumuna göre aylık taksitle kira öder gibi ev kredisi ödemek, kendi mülk hakkını elinde bulunduracağın bir mala sahip olmayı sağladığından, birçok kişi tarafından mortgage uygulamasına gidilir. Uzun vadeli kredilerle, bütçesini ve geçimini dara sokmadan yapılan ev alma düşünceleri sağlanmış olmaktadır.

Sürekli yeni ev projeleri veya eski evlerin yerine yeni yapılan inşaat çalışmaları, ev alabilme hayallerinin gerçeğe dönüşmesini sağlamaktadır. Anahtar teslim evlerde hiçbir ekstra ihtiyaç olmadığından, eşyaların ev içine yerleşmesi yeterlilik kazandırmaktadır. Sahip olunan her eşya gibi, evlerde insanların en sağlam kalesi olduğundan büyük bir özen ve titizlikle ev projeleri incelenip, hayallerin kurulmasını sağlatmaktadır. Ailede birden fazla kişinin gelir durumuna sahip olması, hayallere daha yakın bir eve kavuşmayı sağlarken, düşük gelir durumlarında imkânların elverdiği evlere bakılmaktadır.

Kişi sayısı ve gelir durumu evin büyüklüğünü belirleyen unsurlardandır. Yalnız veya 2 kişilik bir ailenin tercihi, çok büyük olmayan kendi eşyalarına yetebilen bir ev hayaliyken, çocuk sayısının fazlalığı, ya da bakmakla yükümlü olunan diğer aile ve yakın akraba durumları, daha geniş ve büyük bir ev zorunluluğu yaratmaktadır. Şartlara ve durumlara göre arayışların imkânlar dahilinde gerçeğe dönüşmesi herkesin ortak hayali olup, ev alma düşüncesine biran evvel kavuşmayı beklemekle geçmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + one =