Yaşamevim Nedir? Yaşamevim Şartları Nelerdir?

birevim senetle ev

BDDK TARAFINDAN 2 TEMMUZ 2021 TARİHİNDE YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE YAŞAMEVİM FİRMASI TASFİYE EDİLEN FİRMALARIN ARASINDA BULUNMAKTADIR. YAŞAMEVİM FİRMASI FAALİYETLERİNE ARA VERMİŞTİR.

Ev ya da araba satın almak isteyen birçok insan vardır. Ev ya da araba alırken genellikle kredi kullanılır. Ancak faiz ya da peşinat ödemek istemeyen, kredi kullanmak istemeyen kişiler, Yaşamevim nedir? Yaşamevim şartları nelerdir araştırmasını yapmaktadır.

Yaşamevim şartları nelerdir konusu araştıran kişiler bulunmaktadır. Başvuru şartları arasında sadece 18 yaşını doldurmuş olmak, T.C. vatandaşı olmak ve başvuru sırasında kimlik ve iletişim bilgilerini vermek yeterli olmaktadır.

Birevim İle Ev Almak Çok Kolay

Yaşamevim Nedir? Yaşamevim Kimin?

Yaşamevim nedir konusunu merak eden kişiler, bazı araştırmalar yapmaktadır. Yaşamevim; faiz ve peşinat ödemeden, kredi çekmeden ev sahibi olma sistemine dayanmaktadır. Bunun için farklı modeller bulunmaktadır.

Yaşamevim, İnşaat ve gayrimenkul sektöründeki 35 yılı aşkın tecrübenin yanı sıra enerji, sigorta, lojistik gibi birçok sektörde aktif faaliyet gösteren Aydın Şirketler Grubu’nun bir iştirakidir.

Yaşamevim Kampanyaları

Yaşamevim kampanyaları, faizsiz ve peşinatsız ev almak isteyenler tarafından takip edilmektedir.

 • Yüksek miktarlı konut ya da araçlar için, kredi çekmeden sahip olma imkânı
 • Peşinat ya da faiz ödeme riski yok
 • Türkiye’nin her yerinden başvuru olanağı
 • İsteğe bağlı peşinat ya da ara ödeme yapma

Yüksek faiz oranları ve kredi çekimi olmadan, peşinat ödemeden rahatlıkla, kendi belirleyeceğiniz taksitlerle ödeme planı çıkarabilir ve istediğiniz araç ya da gayrimenkule kavuşabilirsiniz.

Yaşamevim Şikâyet ve Yorumlar

Yaşamevim şikâyet ve yorumlar, sistemden yararlanmak isteyenler, araştırmaları arasında bulunmaktadır. Yaşamevim ile ilgili şikâyet ya da yorumlara ulaşmak için, internet üzerinden açılan yorum sayfalarını takip edebilirsiniz.

Talep ya da şikâyetleriniz, önerileriniz için [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Yaşamevim Ödeme Planı ve Hesaplama

Yaşamevim ödeme planı ve hesaplama, tercih edeceğiniz yönteme göre değişkenlik göstermektedir.

 • Sıralı model
 • Hızlı sıralı model
 • Serbest model
 • Konut değer artışlı model

Sıralı model, hızlı sıralı modelde ve serbest modelde; tutar belirlenir ve 2 seçenek sunulur. Peşinat ödeyip ödememek tercih meselesidir. Sonrasında belirlenen taksitler doğrultusunda 24’lü, 60’lı, 120’li, 180’li, 240 kişilik gruplarda tasarruf programına katılma işlemi gerçekleşir. Sözleşme imzalandıktan sonra, noter huzurunda evin hangi tarihte teslim edileceği kurası çekilir.

Konut değer artışlı model sisteminde; peşinat kesinlikle ödenmemektedir. Aylık tutarlar, müşterilerin kendi inisiyatifine göre belirlenir. İsterseniz 500 TL isterseniz 1000 TL isterseniz 3000 TL’lik taksit tutarları belirlenebilir. Yine tasarruf grupları belirlenir. İstenilen sayıdaki gruplara katılmak gerekir. Sözleşme imzalandıktan sonra taksitlerin ödenmesi için, T.C. Merkez Bankası’nın yayınladığı konut fiyat endeksine bakılır. Bu sayede satın alınan ev asla değerinden kaybetmemektedir. Evinizin değeri artsa bile, endekse bağlı olarak, eski tutarı ödeyerek, evi satın almış olursunuz.

Yaşamevim Güvenilir mi? Şubeler Nerede?

Yaşamevim nedir? Yaşamevim şartları nelerdir araştırmalarına en çok Yaşamevim güvenilir mi araştırmaları da eklenmektedir. Bu tür sistemlerde insanların güvenini kazanmak oldukça önemlidir.

Yaşamevim, güven ilkesi üzerine kurulmuştur. İsteyen her katılımcıya, Katılım Bankaları’ndan teminat mektubu verilmektedir. Dileyen katılımcılar, teminat senedi de alabilmektedir.

Yaşamevim fırsatlarından yararlanmak isteyenler, kendilerine en yakın şubeler nerede araştırmasını da yapmaktadır. Yaşamevim; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Genel Merkez İstanbul, Isparta, İstanbul Anadolu, Kocaeli, Konya, Mersin, Şanlıurfa, Sivas ve Trabzon’da şubeleri bulunmaktadır.

birevim
Paylaş

10 Comments

 1. Sevi̇lay Kılıç Reply

  Yaşamevim firması hakkında şikayet araştırdığımda pek kayıt bulamadım, yeni firma olduğundan mı yoksa güvenilir bir firma mı?

  1. admin Reply

   Merhaba Sevilay Hanım,
   Yaşam evim yeni bir firma olduğundan şikayet kaydı bulamamış olmanız mümkündür.

 2. Osman Kaya Reply

  Yaşamevim sistemi diğer sistemlere nazaran daha farklı gibi geldi bana, daha çok müşteri odaklı çalışıyorlar 🙂

  1. admin Reply

   Merhaba Abdullah Bey,
   peşinatlı ve peşinatsız seçenekler bulunmaktadır. Peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır.

 3. Fatih Bulut Reply

  Yaşamevim firmasını pek duymadım, şikayet sitelerine baktığımda da haklarında çok şikayet görmedim

 4. Bedriye özdemir Reply

  Bende yaşam evimi seviyorum tahminim ce yeni firma değil bende araba ya yazılmayı düşünüyorum ama kafamız karışıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − twelve =