Vakıf Katılım Kar Payı Hesaplama

birevim senetle ev

Birikimlerinizi katılma hesabı ile katılım bankacılığının ilkeleri doğrultusunda faizsiz bankacılık anlayışı kapsamında değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde de huzurlu bir kazanç sağlayabilirsiniz. Kazanılan kar payları dilendiği takdirde mevcut bulunan katılma hesabına eklenebilir ya da cari hesaba nakledilebilir. Katılma hesabından vade tarihini bozmadan hesap türüne göre tayin edilen sınırlar dahilinde vade tarihi bozulmadan para alınabilir.

Türk Lirası Katılma Hesabı

Türk Lirası Katılma Hesaplarıyla birikimleriniz, hem Vakıf Katılım teminatında olsun hem de faizsiz fonlardan sağlanan karlardan faydalansın. Vakıf katılım Hesapları sayesinde birikimlerinizi güvenli ellere teslim etmenin huzurunu yaşayın!

Türk Lirası Katılma Hesaplarınızı; 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl vadeli olarak açabileceğiniz gibi 1 yıl ve daha uzun vadeli kar payı ödemeli olarak açabilirsiniz. Buna ilaveten en az 32 gün olmak kaydıyla vadeli hesabınızı da açabilirsiniz.

Yabancı Para Katılma Hesabı

Yabancı Para Katılma hesapları; 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl vadeli olarak açabileceğiniz gibi, 1 yıl ve daha uzun vadeli kâr payı ödemeli olarak da açılabilirsiniz. Buna ilave olarak en az 32 gün olmak kaydıyla esnek vadeli hesap da açabilirsiniz.

Yabancı Para Katılma Hesaplarını USD ve Euro cinsinden açabilirsiniz.

Vakıf Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesabı

Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesapları 372 gün vadeli şeklinde açılan ve kâr payı ödemelerini müşterinin istek ve tercihine bağlı olarak 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık aralıklarla ya da dönem sonunda yapan katılma hesaplarıdır.

Vakıf Katılım Kar Payı Özellikleri

  • Alternatif yatırım hesabı ve Hesap başlangıç tutarına göre yatırım olarak iki bölüme ayrılır.
  • Türk Lirası, Dolar veya Euro cinsinden katılma hesabı açılabilir.
  • Hesabın vadesi içinde en çok iki kez nakit çekebilirsiniz ve çekeceğiniz nakit miktarı hesabınızdaki anaparanın yarısından fazla olamaz.
  • Uzun vadeli bir hesap olması nedeniyle, yüksek kâr paylaşım oranlarına ve düşük stopaj oranına sahiptir.
  • Gerçek kişi hesapları 100.000 TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu güvencesi altındadır.

TMSF Sigortası

Kredi kuruluşlarının elindeki  tasarruf mevduatı ve gerçek kişilere ait katılım fonları, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından sigorta edilir.

Sigorta kapsamı içinde olan kısım, Gerçek kişilere ait ticari işleme konu olmayan cari ve katılma hesaplarının toplam bakiyesinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmıdır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 13 =