Türkiye’de faizsiz mülk sahibi yapan şirketler artıyor.

birevim senetle ev

Uzman ekipleri ile son yıllarda ev, araba ve arsa sahibi yapan şirketler gün geçtikçe artıyor. Müşterileri ele alma ve ihtiyaçlarına göre gerekli hizmeti sağlama konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip şirketlerdir. Ticaret finansmanı dünyasında tanınmış isimler listesinde faizsiz mülk sahibi yapan şirketler 30 yılı aşkın süredir hizmet veriyor.  Her geçen gün büyüyen sektörde istihdam da yaratılıyor. .

Ev sahibi olmak hepimizin hayali kira öder gibi küçük taksitler ile ev sahibi olmak istiyorsanız faizsiz mülk sahibi yapan şirketlere başvuruda bulunabilirsiniz.  Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatını kaçırmayın. İsterseniz bir arsa, ev yâda araba sahibi olabilirsiniz.  Tek yapmanız gereken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve gelirinizi beyan etmenizdir.

Ev satın almak istiyorsanız faizsiz ev alma şansına sahip olursunuz. Ancak öncelikle gelir gider dengenizi düzenlemeniz gerekiyor.  Mutfak masraflarından yol masraflarınıza birçok konuyu gözden geçirmeniz gerekiyor.

Faizsiz mülk sahibi firmaların avantajları;

 • Küçük taksitler ile ev sahibi olmanıza destek veriyor.
 • Faizsiz avantaj ile dosya masrafsız,
 • Ara ödemesiz ve üstelik noter huzurundaki çekilişler ile ev sahibi olunabiliniyor.

Sistemler dayanışma mantığında işliyor. Anadolu’da yüzyıllardır devam eden sistem bir nevi altın günü mantığında çalışıyor.

Faizsiz Mülk Satın Alma ve Güvenilirlik

Yüzyıllardır devam eden imece usulü sistemde sizde ev sahibi olabilirsiniz. Güvenilirlik konusunda ise internet üzerinden sosyal medya o kadar gelişti ki, kötü olan bir sistemin işlemesi mümkün değildir. Hatalı yapılan bir işlemde finans sektöründe anında devlet müdahale edecektir. Ancak böyle bir durum yok, firmalar 30 yılı aşkın süredir faizsiz ev alma sistemini işletiyor.

Üstelik gerçek alıcı ve kullanıcı hesaplarından yapılan duyurular sistemin güvenliği hakkında birinci elden bilgi veriyor.

BDDK geçen sene sektörün en eski ve güvenilir iki şirketini denetledi.  Detaylara BDDK resmi sitesinden de ulaşabilirsiniz.

Faizsiz mülk şirketlerinde en önemli nokta şudur;  en güvenilir olan firma sermayesi güçlü olandır.  Dâhil olacağınız şirketin sermayesini sorun ve evrak görün.

Faizsiz Mülk Edinme Sistemleri Nelerdir?

Faizsiz satın alma işlemlerinde çekilişsiz ve çekilişli iki temel seçenek var. Elbette bekleme süresi var.  Çünkü az önce yazdığımız gibi imece usulü bir sistemdir.  Çekilişli olduğunda noter huzurunda yapılan çekiliş ile ev sahibi olabiliyorsunuz.  Eğer çekiliş tercih etmezseniz sorun yok, o zamanda size özel ödeme planı oluşturulabilen sistemler var. Şikâyet sitelerini kontrol ettiğinizde çok şikâyete rastlamıyorsunuz.  Elbette pandemi döneminde küçük aksaklıklar olmuş olabilir.  Ancak biz araştırmalarımızda büyük sorunlara rastlamadık.

Türkiye’de faizsiz mülk sahibi yapan şirketler artıyor. Devlet denetiminde ilerleyen bir sistemde eski ve kendini kanıtlamış şirketler ile ilerlediğinizde herhangi bir soruna rastlayacağınızı sanmıyoruz.  Özellikle devlet denetiminden geçmiş ve sermayesine güvenen şirketleri tercih etmeniz sizi biraz rahatlatacaktır.

birevim
Paylaş

10 Comments

 1. Metin Özkan Reply

  Son zamanlarda gerçekten çok arttı bu tarz firmalar, ancak güvenilir olanlardan şaşmayalım derim

 2. Filiz Demir Reply

  Faizsiz ev sahibi yapan şirketler aynı zamanda araç sahibi yapmaya da başladı. Bu aslında ekonomimiz anlamında büyük fırsat

 3. Arif Yalçın Reply

  Faizsiz ev sahibi olabilmek günümüzde büyük fırsat, taksit ödeme imkanı olan kaçırmasın derim

 4. Şükrü Güler Reply

  Türkiye’de faizsiz ev sahibi yapan çok şirket türedi ve bir çoğu çok büyük işler başardı ülkemizde.

 5. Süleyman Kurt Reply

  Bu tarz şirketlerin artması biz vatandaşlar için güzel fırsatlar oluşturacaktır

 6. Yılmaz Keskin Reply

  Bu tarz şirketlerin artmasıyla devlet bu duruma el attı ve bu durumu resmileştireceğini söyledi 🙂

 7. Demet Güneş Reply

  Türkiyede faizsiz mülk sahibi yapan firmaların sayısının artması gerçekten çok iyi, rekabet güzel olacaktır 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + nine =