Türkiye Finans Çalışma Saatleri 2020 – Saat Kaçta Açılıyor, Kapanır?

birevim senetle ev

Bankalar birçok işlemimizi hallettiğimiz kuruluşlardır. Çoğu zaman bu kuruluşlarda saatlerimizi geçirebiliriz. Bankaların çalışma saatleri önceleri bankadan bankaya değişiklik gösterse de günümüzde tek bir standarta bağlanarak bankaların ortak bir şekilde hareket etmeleri sağlanmıştır. Türkiye Finans da bu bankalar arasındadır. Uzun sürelerdir sektörde isim yapmayı başarmış olan banka 1989 yılında kurulmuş ve faizsiz bankacılık adı altında hizmet vermeye başlamıştır. Katılım bankası olması amacı ile faiz kelimesini kullanmayan banka daha çok mevduat ağırlıklı çalışmaktadır. Peki Türkiye Finans çalışma saatleri nedir, kaçta açılıp, kaçta kapanıyor, öğlen açık mı gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Türkiye Finans Çalışma Saatleri Nedir?

Türkiye Finans hafta içi 8:30-12:30 saatleri arasında hizmet veriyor.12:30’dan sonra 1 saat öğle tatili yapan banka daha sonra tekrar 13:30′ da açılıp 17:00’de gişe işlemlerine son veriyor. Banka bu saat itibari ile içeriye herhangi bir müşteri alımını kabul etmiyor. Bu nedenle bankanın belirlediği saatler arasında bankaya gelerek hizmet almak gerekir.

Türkiye Finans Öğlen Açık mı?

Birçok banka daha önceden öğlen açık olarak faaliyet göstermekteydi. Bu sürede şube çalışanları dönüşümlü çalışarak müşterilerin işlemlerini alıyor banka da bu saatler arasında kapanmıyordu. Ancak yeni bir düzenleme ile günümüzde bankalar öğlen 1 saat öğlen tatiline giriyor. Türkiye Finans da öğlen tatili yapan bankalar arasındadır. Bu nedenle öğlen açık olmamaktadır.

Türkiye Finans Resmi Tatil Günleri

Bankalar hafta sonu ve resmi tatil günlerinde açık değildir. Özellikle resmi tatil günlerinde açılmaları yasaktır. Cumartesi ya da pazar günleri herhangi bir nedenden dolayı açık olan bankaların belirli bir saat içerisinde ve hangi saatlerde ayrıca ne sebeplerden dolayı açık kalacağını resmi olarak bildirmesi ve birçok resmi yerden izin alması gerekmektedir. Türkiye Finans resmi tatil günlerinde açık değildir. Zorunlu sebeplerden dolayı birkaç saatliğine açılacak olan şubelerin resmi olarak izin alması gerekmektedir. Ancak genellikle bu durum oldukça zor olduğu için genellikle hafta içi hizmet almak daha doğru olacaktır.

 

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Filiz Arslan Reply

  Türkiye Finans bankası aslında çok iyi bir banka ama bence yeteri kadar marka reklamı yapamadılar.

 2. Gamze Gül Reply

  Türkiye Finans’ta bir hesabım yoktu ancak tfx uygulaması için hesap gerekiyormuş açtırdım ve bankacılık olarak çok iyi

 3. Osman Özdemir Reply

  Türkiye Finans ülkemizde gereken değeri görmüyor bence, kullanıcı kitlesi daha geniş olmalıydı bence 🙂

 4. Arzu Güler Reply

  Türkiye Finans’ı çok sevmeme rağmen son zamanlarda müşteri hizmetleri çok ilgisiz

 5. Sevgi Ünal Reply

  Türkiye Finans’la borsa uygulaması sayesinde tanıştım ve gerçekten bankacılık hizmetlerinde çok iyiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight − 3 =