Toki’den 449 Konut Satışı: 13 Bin Türk Lirası Peşinat ve 534 Türk Lirası Taksitle

birevim senetle ev

Taksitli bir mülk satın almak, depozito ödemeniz anlamına gelir; kalan tutar taksitler halinde ödenebilir. Ülkemizde mülk edinme taksitlerinin süresi birkaç aydan beş- on yıla kadar değişmektedir.  Tabi onlarca farklı ödeme sistemi ile konut sahibi olabilirsiniz. Ancak düşük gelirli yâda orta gelire sahipseniz devlet desteği olmadan özellikle büyük şehirlerden ev sahibi olmak imkânsızdır.

İyi ki devletin oluşturduğu TOKİ sistemine sahibiz. Bu sistemde küçük taksitler ile ev sahibi olabiliyoruz. Hem de ülkenin herhangi bir yerinde ev sahibi olabiliriz. 2020 yılı pandemi döneminde dâhil projele devam etmiş ve projelerin çekilişleri canlı yayında yapılmıştır.

21. Açık satış usulü ile satışa çıkarılan konutlar arasında en düşük fiyat ile satışa sunulan konutun fiyatı 109 bin türk lirasıdır.  Toki’nin sitesinde duyurulan satışlara göre; toplam 449 konutun satılması planlanmış gibi görünüyor.

Toki resmi sitesinde yayınlanan bilgilere göre Kırıkkale Merkez Yuva Mahallesi’nde inşa edilen 927 konutluk proje için yayınlanan satış ilanı vatandaşı heyecanlandırdı.

Toki’den Konut Satışları İçin Yeni Duyuru!

Toki tarafından yapılan konut satış duyurusuna göre; 460 adet daireden( 2+1) 11 tanesinin satıldığı ve geriye kalan daireleri için başvuruların beklendiği duyuruldu. TOKİ satışları genelde dar gelirli vatandaşlar için düşünülerek hayata geçirilmiştir. Konutların özelliklerini inceleyecek olursak;

Daire ölçüleri; brüt 75 metrekare ve net 59 metrekare olan konutlar için en düşük fiyat 109 bin türk lirasıdır. 180 ay vade ve taksit ödemesi ise 534 türk lirasıdır.  Sözleşme bedeli üzerinden %0,5 oranında banka komisyonu ve elbette banka komisyonu üzerinden %5 oranında BSMV tahsili yapılmaktadır.

Ödeme Planları ve Başvuru Süreci Nasıl?

Toki gayet profesyonel bir şekilde hazırladığı sitede örnek ödeme planı da sunarak tüketicilerin net fikir sahibi olmasını sağlamıştır. En düşük fiyat 109 bin türk lirası iken en yüksek yat ise 147.203,00 bin türk lirasıdır. Taksit ödemesi için en düşük taksit 534,72 türk lirası ve en yüksek taksit ödemesi ise 719,66 türk lirasıdır.

Başvuru için Halkbank şubeleri ile irtibata geçebilirsiniz.  Toki’nin resmi sitesini ziyaret etmenizi ve bültene üye olmanızı da öneririz.  Sosyal medya hesaplarını takip ederseniz yeni fırsatlar konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

TOKİ tarafından satışa sunulan konutlar için 30 Haziran 2020 tarihine kadar başvuru sürecinin devam ettiğini söyleyebiliriz. Halkbank şubeleri üzerinden başvuru yapılabilir. Bunun yanı sıra, Toki’nin resmi sitesine gidilerek hem başvuru işlemleri tamamlanır hem de projeyle alakalı en son bilgiler alınabilir.

Bu proje sayesinde bilhassa alt gelir grubunda bulunan tüketicilerin ev sahibi olması hedeflenmektedir.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Selda Demir Reply

  Toki her sene olduğu gibi bu senede bir çok kampanya ve güzel fırsatlar sundu bizlere. Ancak kuraya katılmama rağmen şans yüzüme gülmedi, seneye deneyeceğim tekrar şansımı 🙂

  1. admin Reply

   Merhaba Müge Hanım,
   Kampanyalara başvuru kabul edildiği tarihlerde internet üzerinden başvurabilirsiniz.

 2. Kadir Köse Reply

  Tokinin bu fırsatları gerçekten güzel, günümüzde bu tarz imkanlarla ev almak büyük nimet 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − nine =