Toki’den %20 İndirim Kampanyası

birevim senetle ev

Koronavirüs pandemisi yaşadığımız alanları zaten değiştirdi. Gelecekte evlerin inşa edilmesi, tasarlanması ve bakımının değiştirilmesinin ötesinde , COVID-19 büyük olasılıkla tüm gayrimenkul endüstrisini yeniden şekillendirecek gibi görünüyor. İnsanlar yeni bir normale uyum sağlamak için kariyerlerini ve yaşam tarzlarını yeniden yapılandırırken, birçoğu evi nasıl, ne zaman ve nerede tanımladıklarını yeniden düşüneceğe benziyor.

Gelecek belirsizliğini koruyor, ancak COVID-19’un etkileriyle ne kadar uzun yaşarsak, ev sahipliğinin geleceğini daha net görebileceğiz. Dünya yeniden açılmaya başladığında, alıcıların ve satıcıların göz önünde bulundurması gereken bazı yeni olasılıklar var.

Birkaç emlakçı pandemiden önceki yıllarda dijital dönüşüm geçirmeye çalışırken, birçok emlak işlemi hala kıvrımlı, kağıt yüklü deneyimlerdi. Çoğu alıcı her zaman yüz yüze dolaşmayı tercih edecek olsa da, sanal gösteriler hem alıcılar hem de satıcılar için faydalı bir ara adım sunar.  Toki Pandemi dönemini canlı yayın kura çekimleri ve sonrasında bilgilendirmeleri ile yi şekilde yönetti. Şimdi  az önce bahsettiğimiz geleceği şekillendirmek için ihtiyacınız olan konutu en uugun şartlarda satın almaya; Toki’den %20 İndirim Kampanyası detaylarına bir göz atalım.

Toki’den Esnek Ödeme ile %20 İndirim Kampanyası

Eğer evi nakit yada peşin alamıyorsanız, Toki’nin %20 indirim kampanyası tam size göredir.  Tek bir şartı var, %25 ‘den az olmamak kaydı ile peşin ödeme yapmanızdır.

Toki Kampanyadan Yararlanma Şartları

Küçük taksitler ile ev alabilme şansı sağlayan,  Toki’ye başvuru yapabilmeniz için aile halkının toplam gelirini  en az 4500 türk lirası olma şartı yer almaktadır. İstanbul için ise bu rakam 5000 türk lirasıdır.  Ayrıca daha önce Tokiden siz yada aileniz bir ev satın almamış olmanız gerekiyor.

Toki’nin %20 indirim kampanyasından faydalanmak için konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarı ile herhangi bir aidat ve borcunun bulunmaması şartı aranıyor.

Kampanya kapsamından 2018 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyerleri sahipleri yararlanabilecek gibi görünüyor. Ama bir detay var, eğer taksit sayınız 12 ay veya daha az ise indirim kampanyasından faydalanamıyorsunuz.. .

Toki en avantajlı şekilde ev sahibi olabileceğiniz sistemlerden biridir. Sizi faiz yükünden kurtaran sistemi daha da avantajlı hale getiren kampanyalar ile çifte avantaja sahip olabiliyorsunuz.

Son olarak 2020 yılında beklenen erken ödeme indirim kampanyası ile Ziraat ve Halkbankası borç kapatma kredisi oranlarını açıkladı. İndirim oranları detayları için www.toki.gov.tr yada bankaların resmi sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Reşit olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı TOKİ’ye başvuru yapabilir.  Türkiye’nin herhangi bir şehrinden ev alabilme şansınız var ancak başvuru yapacağınız ilde en az bir yıldan az olmamak kaydı ile ikamet etmiş olmanız gerekiyor.

Şehit aileleri için ise en az 3 yıldır aynı şehirde yaşıyor olmaları ve il nüfusuna kayıtlı olmaları gereklidir.

birevim
Paylaş

10 Comments

 1. Onur Yalçın Reply

  Bu tarz indirim ve kampanyaları sitenizden takip ediyorum, sayenizde bu tarz şeylerden önceden bilgimiz oluyor ellerinize sağlık

  1. admin Reply

   Merhaba Emre Bey,
   Bu kampanya sonlandı ancak yeni kampanya açıklandı. Kampanyadan yararlanmak isteyenler 21 Ekim – 19 Kasım 2020 tarihleri arasında başvuru yapabilir.

 2. Onur Şen Reply

  Tokinin bu tarz indirimleri yapması güzel, diğer konut firmalarına da örnek olur inşallah 🙂

 3. Fayhan Reply

  Indirim yapiliyor ama kalan borc uzerinden yapilmiyor kapaln borca ekleme yapiliyor onun sebebi nedir acaba bilgisi olan varmi

  1. admin Reply

   Merhaba Fayhan Bey,
   Bununla ilgili kesin bilgiye ulaşılamadı. Toki ile görüşüp net bilgi alabilirsiniz.

 4. Fayhan Reply

  Indirim kalan bakiyeden yapilmiyor uzerine fark eklenip yapiliyor hic denk gelen oldumu acaba dogru durust aciklamada yapan yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 5 =