Toki Mi Emlak Konut Mu?

birevim senetle ev

Ucuz konut almak isteyenlerin başvurmayı düşündükleri fırsatlardan biri TOKİ diğeri ise Emlak Konut GYO kampanyalarıdır. İki yöntemin avantaj ve dezavantajlarına bakarak, size en uygun olanı seçerek ev sahibi olmanız mümkün.

TOKİ’nin Amacı Nedir?

TOKİ, daha çok alt ve yoksul grup kesimlerine hitap eden, devlet temelli bir projedir. Dar gelirli aileleri kira ödeme derdinden kurtarmak için hazırlanmış proje, Türkiye’de yoğun ilgi görmektedir.

TOKİ’den Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

TOKİ, hitap ettiği gelir seviyesine göre düzenlediği ödeme seçenekleri ile alacaklılara büyük bir avantaj sağlamaktadır. Güncel olarak alt gelir grubu, yoksul grubu ve daha çok engelli, gazi, şehit, yaşlılara ve ailelerine yönelik düzenlediği gruplara yönelik konutlar yapılmaktadır.

TOKİ’nin Dezavantajları Nelerdir?

Gördüğü yoğun ilgiden dolayı bu proje, ev almak isteyenler için birçok şart belirlemiştir. İlk olarak TOKİ’den daha önce ev almamış olmak ve T.C. vatandaşı olmak tüm gruplar için belirlemiş olduğu şartlardır. Ayrıca TOKİ, konut alanını daha önceden belirlediği için alıcılara bu konuda bir seçim yapma hakkı tanımamaktadır. Alt gruplara göre farklılık gösteren şartlarına uygun olunmaması durumunda, tokiden ev almak isteyenler ev sahibi olmak isteyenler konuk edinemeyeceklerdir.

Emlak Konut’un Amacı Nedir?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, ülkemizin hızla yükselen konut projelerinden biridir. Özel sektörün fikirleriyle, devlet kurumlarının disiplinli işleyişini temele alarak mülk edindirme projesidir.

Emlak Konut’un Avantajları Nelerdir?

Ana payı TOKİ’ye bağlı olması ile birlikte, TOKİ’nin imkân sunamadığı, daha çok orta ve üst gelir grubuna hitap etmektedir. Bu bakımdan TOKİ’den ev alma fırsatı yakalayamayan ancak uygun taksit seçenekleri ile ev almak isteyenlere sunulmuş bir hizmettir. Aynı zamanda son yıllarda gerçekleştirdiği başarılı projeler ile son derece güven teşkil eden bir hizmettir.

Emlak Konut’un Dezavantajları Nelerdir?

Uygun fiyat seçeneklerine ve taksit imkânlarına sahip olan proje, projeye olan talebin artması ile birlikte konutların yetersiz olması durumu söz konusudur. Proje kapsamında inşa edilen konutlar çok kısa sürede sahiplerini bulmaktadır. Bu yüzden takibinin düzenli bir şekilde yapılması gerek. Emlak konuttan ev almak isteyenler açılan projeleri takip ederek, ellerini çabuk tutmalıdırlar.

birevim
Paylaş

10 Comments

 1. Yasin Özkan Reply

  Eskiden Toki fiyatları Emlak Konut’a göre daha düşüktü, şu an aralarında çok bir fark kalmadı diyebiliriz 🙂

 2. Kadir Özer Reply

  Emlak Konut’un son zamanlarda yaptığı projeler Toki’den daha güzel, ancak insanlar Toki’yi devlet destekli bildiğinden ona daha sıcak bakıyorlar. Emlak Konut yanlış bilmiyorsam özel bir şirket

 3. Özlem Özkan Reply

  Toki ve Emlak Konut arasında kalsam muhtemelen Toki’yi seçerdim, Emlak konutta çok başarılı ama Toki konutları daha başarılı geliyor bana

 4. Leyla Demir Reply

  Toki ve emlak konut arasında aslında çok fark yok her ikisi de çok kaliteli yapılar yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + fourteen =