Toki Kura Çekilişi Sonuçları Açıklanıyor?

birevim senetle ev

İnsan doğası hiçbir zaman gerçekten değişmez, ama insan zenginliğinin dağılımı kesinlikle değişir.Ev Sahipliği Kolaylaştı, kar amacı gütmeyen bir konut kuruluşu olan Toki ülkenin dört bir yanında ev sahibi yapmaya devam ediyor.  Devlet hedeflerine, bugün ve gelecekte alternatif barınma olanakları sağlayarak ekip çalışması, savunuculuk ve eylemin ortak çabaları ile ulaşılmaktadır.

1924 yılında yaşanan büyük bir deprem sonrası oluşturulan proje ile TOKİ ortaya çıktı. Şimdilerde ise çağa uygun olarak gösterdiği olumlu dönüşümler ile birçok kişiyi ev sahibi yaptı. Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı yani TOKİ pandemi dönemine özel çözümler ile ev sahibi yapmaya devam ediyor.

Toki Kura Çekilişi Sonuçları Nasıl Açıklanıyor?

Teknolojik gelişmelerin negatif kullanım alanları olsa da birçok açıdan avantajlıdır. Nasıl Mı? Örneğin Toki pandemi döneminde salgının artmasını yada dağılmasını engellemek için internetten canlı yayın uygulamasını hizmete sundu. Günümüzde özellikle pandemi sonrası sosyal medya ve resmi web siteleri daha aktif hale geldi.  Nisan itibarı ile başlayan canlı yayınlar sayesinde Toki çekilişlerine vatandaş canlı ulaşabildi.

Çekilişler TOKİ resmi sitesinin yanısıra TOKİ Twitter, Facebook, YouTube sosyal medya hesaplarından da duyurularak canlı yayınlandı. Ancak, TOKİ çekiliş sonuçları açıklandı mı? Evet, Toki resmi sitesinden yayınlanıyor. . toki.gov.tr/satis/tr/kura/  linkini kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sn. Cumhurbaşkanımız Erdoğan himayesinde Toki tarafından yürütülen projeler için ayrı tarihlere denk gelen Toki kura takvimi belirlendi ve Toki resmi web sitesinde duyuruldu. İl bazında listeye aşağıda toki.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Tüm dünyayı etkisine alan virüsün hayallaerimize dokunmasına izin vermeyen Toki bu zorlu süreci iyi şekilde yöneterek vatandaşı ev sahibi yapmaya devam etti.  Ve üstelik ekonomik olarak gayrimenkul sektörünün yukarı doğru ivmeye geçmesine yardımcı oldu.

hükümetin düşük gelirli hane halklarına ev sahipliği fırsatları sağlama taahhüdüne dayanmaktadır.

Hükümet, kamu, topluluk ve uygun fiyatlı konutlar için gösterge niteliğindeki arazi tahliye programının en az% 15’ini tahsis etme taahhüdünün bir parçası olarak, hükümet arazisinde, şehrin çeşitli yerlerinde ev satın alma fırsatlarını artırmak için yıllık bir hedef belirleyecektir.

Hükümet spekülasyona yol açmaması için canlı yayında noter huzurunda gerçekleştirdiği çekilişlerde birçok vatandaşın yüzünü güldürdü.  Tutarlılığı korumak için resmi web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında gerçek kişilerin beyanlaına ve canlı yayın videolarına ulaşabilirsiniz.

Toki projesi, düşük gelirli ailelerin ev tasarrufunda ve düşük maliyetli finansmana ulaşma fırsatlarını kazanmalarına yardımcı bir yapıdır.

Uygun fiyatlı kiralık konut arzını artırmayı amaçlayan eylemlerle uyumlu olarak, hükümetin, finansal ve planlama teşviklerini göz önünde bulundurarak oluşturduğu sistemde ülkenin herhangi bir yerinden ev sahibi olabiliyorsunuz.

Toki kura çekiliş sonuçları resmi web sitesinden duyuruluyor.  Canlı olarak izlediğiniz kura çekiliş sonuçlarına sonrasında da resmi web sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabiliyorsunuz.

birevim
Paylaş

10 Comments

  1. admin Reply

   Merhaba Muhammed Bey,
   Sitemizi takip ederek bu bilgilere ulaşmanız mümkün. Her kura açıklaması ile ilgili haberi sizlerle paylaşmaktayız.

 1. Salih Kılıç Reply

  Toki çekiliş sayfası biraz karışık o yüzden sizin sitenizden takip ediyorum ellerinize sağlık 🙂

  1. admin Reply

   Merhaba Ayhan Bey,
   Kura tarihleri belli olduğundan sitemizden sizlerle paylaşmaktayız, bu bilgiler için sitemizi takip etmelisiniz.

 2. Ayça Şimşek Reply

  Toki kuralarında bir türlü benim yüzüm gülmüyor ya, ne zaman çıkacak acaba bizlere 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × three =