TOKİ İstanbul ve Ankara Kura Çekimi Ne Zaman?

birevim senetle ev

Hükümetinin satın alınabilecek uygun fiyatlı konut arzını nasıl artıracağı, onları en çok ihtiyacı olan hanelere nasıl hedefleyeceği ve yeni finansman ve doluluk modellerini nasıl kolaylaştırdığına en iyi örnek Toki’dir. .

İstanbul ve Ankara sadece ülkemizin değil, dünyanın da sayılı büyük şehirlerinden biri ve elbette yatırım açısında da en avantajlı şehirlerden biri gibi görünüyor.  Çocuklarınız için iyi bir gelecek planlamak doğru yatırımlardan da geçiyor. Elbette yatırım yapmak sanıldığı kadar kolay değil. Hem büyük bir şehirde yaşayıp sonrasında mülk sahibi olabilmek oldukça zor.  Bu konuda devreye devlet giriyor ve fırsat eşitliği sağlıyor.

Gelecek planlarınızda İstanbul ve Ankara’da ev sahibi olmak varsa hemen Toki projelerine bir göz atın.

Toki 10 bin yeni sosyal konut projesi ile kura çekilişi yapacağını resmi sitesinde 24 Şubat itibarı ile duyurmuştu. Ancak pandemi sebebi ile diğer çekilişler ertelenmişti ve şimdi ertelemenin ardından canlı yayın çekilişleri ile mağduriyetler engellenmişti.

Pandemi döneminde canlı yayında çekiliş sistemini işleme koyan Toki, çekiliş günlerini de resmi web sitesinden duyurdu.  Sosyal medya hesaplarından ve sitesinden canlı yayın gerçekleştiren TOKİ projenin bulunduğu il, çekiliş tarihi ve saatlerine site üzerinden ulaşılabiliyor.

Son bir yılda İstanbul yâda Ankara’da ikametgâh ediyorsanız işiniz kolay, ilk başvuru şartı budur. Bulunduğunuz yani son bir yılda yaşadığınız yâda ikametgâh bulunan ildeki Toki projelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Toki Çekiliş Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

TOKİ İstanbul ve Ankara Kura Çekimi ne zaman açıklanacak? Özellikle düşük gelirli ve orta gelirli vatandaş için avantajlı olan sistemde ev sahibi olmak için biraz şansa ihtiyaç var. Çünkü teminat tutarı yatırdıktan sonra çekiliş ile ev sahibi olacak kişiler belirleniyor.

TOKİ, mimari olarak yatay mimari anlayışı ile komşuluk kültürümüze uygun projeler tasarlamaktadır. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerimiz başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılan konutlar sahiplerine canlı yayında yapılan çekilişler ile ulaşıyor.   221 il için Toki çekiliş tarihleri belirlendi.

İstanbul için çekiliş tarihleri Mart ayında ve Ankara için çekiliş tarihleri Haziran ayı olarak belirlendi.  Çekilişlere Toki resmi sayfası yâda resmi sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Diğer illerde ki Toki proje çekiliş tarihlerine yine Toki resmi sitesinden ulaşmanız mümkündür.

Ev sahipliği önemli ekonomik ve sosyal faydalar sağlar. Servet yaratma ve finansal güvenliğe ek olarak, ev sahipliği bir dizi olumlu sosyal, aile ve toplum sonuçlarının temelini oluşturmaktadır.

Hükümet uygun fiyatlı ev satın alımı için özel Toki sisteminin olumlu etkilerini göstermiştir. Uygun fiyatlı ev alımını düşük gelirli hane halklarına genişletme ve daha iyi hedefleme fırsatları vardır.

Düşük gelirli hane halkları tarafından satın alınabilir hale getirme konusunda teşvik etmek için devlet tarafından oluşturulan sistem özellikle büyük şehirlerde fırsat eşitliği sağlamaktadır

birevim
Paylaş

9 Comments

    1. admin Reply

      Merhaba Cemal Bey,
      Henüz açıklanan bir tarih yoktur fakat tarih açıklanmasının ardından bizde sitemizden paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − 4 =