TOKİ Çekilişlerine Katılmadan Faizsiz Taksitle Ev Sahibi Olun

birevim senetle ev

Türkiye’nin en büyük ev sahibi yapan kuruluşlardan olan TOKİ’den çekiliş sonucunda ev sahibi olabilirsiniz. Her yıl TOKİ (Toplu Konut İdaresi) tarafından yapılan kampanyalarına binlerce aile başvurmaktadır. Ancak bu TOKİ çekiliş sonuçlarında sadece başvuruların %1’i ev sahibi olma hakkı kazanmaktadır. Bazen bu oran çekilişteki projedeki konut sayısına göre daha da düşmektedir. Bu nedenle dar ve orta gelirli ailelerin bir çoğu ev alma hayalleri bir sonraki TOKİ çekilişlerine kalmaktadır.

TOKİ (Toplu Konut İdaresi) kampanyası bünyesinde bulunan projelerin çekilişleri yapıldıktan sonra hemen ev sahibi olamıyorsunuz aslında. Çünkü çekiliş yapıldığı dönemde projelerin inşaatları yeni başlanmış veya başlanacaktır. Bu nedenle TOKİ’den ev sahibi olabilmek için en 2 yıl beklemeniz gerekmektedir. TOKİ’ye başvuru yapıp, çekilişte ismi okunmayan aileler için kaçırılmayacak fırsattan bahsetmek istiyoruz.

Uzun yıllardır faizsiz yöntemlerle ev sahibi olan aileler sayesinde rahatlıkla sizde ev sahibi olabileceğinizi söyleyebiliriz. Sektörde büyüyerek devam eden ve binlerce aileyi ev sahibi yapan FAİZSİZ SİSTEM firmaları sayesinde sizde ev sahibi olabilirsiniz. Faizsiz, Peşinatsız ve Taksitle ev sahibi olma fırsatı sunan Faizsiz Sistemler, dar ve orta gelirli ailelere çözümler sunmaktadır.

Faizsiz Finans desteği veren firmalar sadece başvuru yapan ailelerden çekilişe katılacağı tutar üzerinden %10 çalışma bedeli almaktadır. Bu sayede 500.000 TL değerindeki bir evi sadece 550.000 TL’ye sahip olabileceksiniz. Kendinizin belirleyebileceği taksit tutarları sayesinde kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı yakalıyorsunuz.

TOKİ Projelerin Artıları ve Eksileri

Çekiliş: Var
Teslim Süresi: En az 2 Yıl
Ödeme Şekli: Taksitle (TOKİ Tarafından Belirlenir)
Proje Konumu: TOKİ Projelerin Yer Aldığı Yerler
Ev Sahibi Olma İhtimali: Çekiliş Sonucu Belirler %1 İhtimal
Faiz: Yok
Ara Ödeme: Yok
Peşinat: Var
Kefil: Yok
Hizmet Bedeli: Yok

Faizsiz Sistem Firmalarının Artıları ve Eksileri

Çekiliş: Var
Teslim Süresi: Hemen (Çekilişte Çıkan Aya Göre Eviniz Teslim Edilir)
Ödeme Şekli: Taksitle (Gelirinize Göre Siz Belirlersiniz)
Proje Konumu: Türkiye’nin İstediğiniz Yerinden
Ev Sahibi Olma İhtimali: %100 Çekilişe Katılan Herkes Ev Sahibi Oluyor
Faiz: Yok
Ara Ödeme: Yok
Peşinat: İsteğe Bağlı
Kefil: Yok
Hizmet Bedeli: Sahip Olmak İstediğiniz Evin Değerinin %10’u Kadar

TOKİ Başvuru Şartları

TOKİ tarafından gerçekleştirilecek olan projelere başvuru yapabilmek için;

T.C vatandaşı olmak, Projenin hayata geçirileceği il/ilçe sınırlarında 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet etmek ya da projenin olduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Yakınları, Gaziler ile dul ve yetimler kategorisinden başvuru gerçekleştireceklerin en az 3 yıldır ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması şarttır.) Detaylar için; https://www.toki.gov.tr/basvuru-sartlari

Daha önceden Toplu Konut İdaresinden konut sayın olmamış ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olmalıdır.

Kendine, eşine ya da velayeti altında bulunan çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir kısmının ya da müstakil bir konutun (tarla, bağ, bahçe, işyeri ve köy evi hariç) olmaması, (Şehir Yakınları, Gaziler ile Dul ve Yetimleri kategorisi içerisinde bulunanlar hariç)

Başvuruyu gerçekleştireceği tarih itibari ile 25 yaşını doldurmuş olmalıdır.

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 16.000 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 16.000 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 18.000 TL olarak uygulanmaktadır.)

Bir hane içerisinde yaşamakta olan kişilerin sadece bir adet başvuru yapması gerekmektedir.

toki projeleri

TOKİ Konut Projeleri

14 Eylül 2022 tarihinde başlayacak ve Ekim ayının sonuna kadar düzenlenen TOKİ tanıtım töreninde 250 bin adet yeni sosyal konut projesinin gerçekleştirileceği duyuruldu. Yapılacak konutların yatay mimari anlayışıyla 2+1, 3+1, 4+1 ve arsa şeklinde inşa edileceği belirtildi.

Faizsiz Finansman Şirketleri

Faizsiz Sistem firmalarından yararlanmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki formu doldurmanız. Yetkililer en kısa zamanda geri dönüş yapıp, koşul ve şartlar hakkında tarafınız geri dönüş yapacaklardır. Artık dar ve orta gelir düzeyine sahip aileler de ev sahibi olacak.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + 11 =