Toki Çekilişleri İle Ev Sahibi Olmak

birevim senetle ev

Toki, emekliler ve mağdur vatandaş için, şehrin epey dışında, iyi konutlar yaptırmaktadır. Toki’den ev sahibi olmanın sayısal olarak avantajı olsa da, istediğin yerden olmadığı için, dezavantajlıdır. Banka teminatlı çalışan tokilerde, uygun taksit uygulaması olmasına rağmen, günümüz şartlarında diğer evlerin fiyatlarından farkı kalmamıştır. Bir vatandaş tokilerden ev almak istiyorum, dediği zaman, mekân olarak şehir dışında bir yere razı gelmesi gerekecektir.

Toki Evlerinin Farkı Nedir?

Toki evleri, daha önce de bahsettiğimiz gibi, şehir dışında bir bölge seçilerek kurulmaktadır. Çekilişle toki evleri satışı gerçekleşmektedir. Çok uygun taksitlerle, uzun süre ödediğiniz Toki evleri, ödeme şekli banka ile gerçekleşmektedir. Bu şartları göz önünde bulundurarak tokiden ev almak istiyorum, diyen bir vatandaş, şartları kabul etmiş olacaktır.

Banka Kredisi Dışında Ev Sahibi Olma Seçenekleri Yok Mu?

Banka kredisi dışında ev kredisi almak istiyorum, diyen bir vatandaş için, faizsiz sistemler vardır. İnternetten kredisiz ev almak istiyorum, diye yazdığınız zaman birçok seçenek çıkar. Güvenilirliği ispatlanmış firmalar, faiz ödemekten kurtarıyor. Bu firmalar, kar payı, hizmet bedeli ve imece gün usulü ile ev sahibi yapmaktadırlar. Bazı emlakçı firmaları da, evin yarısını peşin alıp gerisine senette yapabilmektedirler.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak İçin Araştırmak Yeterli

Faizsiz sistemlerle çalışan firmalar, değişik sistemlerle, faize bulaşmanızı engellemeye çalışmaktadır. Bazı firmalar peşinatlı veya hiç peşinatsız ödeme şekilleri ile ön ödeme alıp, iki sene sonra, istediğiniz evi alırken, kalan borcu uygun taksitlerle sizin adınıza ödüyor. Bazı firmalar ise, evi size buluyor ve peşinatlı veya peşinatsız, senetle aylık olarak evin borçlarını ödüyorsunuz. Bu firmanın çıkarı nedir? Diyeceksiniz.

Bu firma, hizmet bedeli alıyor. Hem de cüz’i bir miktarda. Böylece faizli kredi çekerek, ev parası kadar faiz ödemekten kurtuluyorsunuz. Önemli olan karşılıklı güvendir. Ev alacağınız zaman, şartları ve yaptırımları çok iyi tahlil etmelisiniz. Sonuç olarak, bütçenize uygunluğunu da test etmelisiniz. Bunları tam olarak gerçekleştirdiğiniz zaman, faizsiz ev sahibi olabilirsiniz. Peşin almak kadar kolay olan sistemlerle, kredi çekmeden ev sahibi olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − 3 =