TOKİ 5 Bin TL Peşinat ve 311 TL Aylık Taksitle Ev Sahibi Yapıyor

birevim senetle ev

Güneş alan bahçesinde çocuklarınızın oynadığı güzel bir ev sahibi olmak istemez misiniz?  Elbette istesiniz, hepimizin çocukluk hayallerinden biri değil mi? Ancak büyüdükçe hayallere ulaşmak zorlaşabiliyor. Hayallerimizi gerçek yapan devlet destekli Toki’den bahsetmek istiyoruz.

TOKİ 5 Bin TL Peşinat ve 311 TL Aylık Taksitle Ev Sahibi Yapıyor, desek gerçekliğine belki inanamazsınız.  Ancak gerçek sizde küçük taksitler ile ev sahibi olabilirsiniz.  Konut sahibi olmak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşa oldukça avantajlı seçenekler sunan Toki’den ev sahibi olmak için bulunduğunuz ildeki projeleri takip etmeniz yeterlidir.  Gerisi oldukça basit 500- 1000 TL arası bir teminat bedeli yatırarak çekilişe dâhil olacaksınız. Şanslıysanız kurada çıkarsınız yoksa teminat ücretiniz hesabınıza geri iade edilir.

Toki Konut Projeleri Hangi İllerde?

Konut ve işyeri satışı yapılacak iller; Antalya, Balıkesir, Ankara, Mersin, Kırıkkale, Şanlıurfa, Sinop, Afyonkarahisar, Malatya, Kırşehir, Kütahya, Çankırı, Niğde, Tunceli, Rize, Bitlis, Hatay, Kars, Tokat, Samsun, Kayseri var. Peki, konut özellikleri nelerdir?

Toki konutları 1+1, 2+1, 3+1 seçeneklerine sahiptir. Ancak, konutların fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün değil! Konutun bulunduğu ilden konut büyüklüğüne, projede yer alan konumu gibi faktörlere göre daire fiyatları değişiyor. Toki konutlarında vade süresi 180 ile 240 arasında değişebiliyor, tamamen beğendiğiniz ve satın almak istediğiniz evin şartlarına bağlı olarak belirleniyor. .

TOKİ Nedir? Toki’nin Avantajları Nelerdir?

96 yılı aşkın süredir ülke çapında binlerce kişiye ev sahibi yapan Toki, ev sahibi yapmaya devam ediyor.  Toki’nin özel ödemeli sistemlerinde faizsiz ve küçük bir peşinatla ev sahibi olma şansına sahipsiniz. Toki son günlerde yaşanan pandemi sorunu sebebi ile avantajlı olan sistemini ekstra avantajlı hale getirdi.  Sadece 5 Bin Türk lirası peşinat ve küçük taksitler ile ev sahibi olabilirsiniz. Alınan başvurular noter huzurundaki kura çekimine istinaden başvuran kişiler asıl ve yedek olarak belirlenmektedir.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yani Toki sadece 5 bin Türk lirası peşinat ve 311 Türk lirası taksitle ev sahibi olmanıza olanak sağlıyor. Sadece  % 10 peşinat ödeyerek küçük taksitler ile ev sahibi olabilirsiniz.  .

Toki Avantajları Nelerdir?

21 farklı şehirde konut ve işyeri sahibi yapan Toki projeleri i avantajları oldukça cazip, günümüz ekonomik şartlarını dikkate alarak hareket eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı; birbirinden cazip fırsatlar yarattı. Bu projelerdeki avantajları özetlememiz gerekirse;

 • 5 bin Türk lirası peşinat ile ev sahibi olmanıza olanak sağlıyor.
 • 180 veya 240 ay vade imkânı sunuyor.
 • 311 Türk lirası taksitle ev sahibi olabiliyorsunuz.

Toki Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

 • Toki peşinat oranları; %10, %15, %20, %25
 • Toki Vade Seçenekleri; 120 ay, 144 ay, 156 ay, 180 ay veya 240 ay vade
 • Düşük peşinat ödemesi konutlar için 5 bin TL olurken işyeri için de 5 bin Türk lirası
 • En düşük taksit ödemesi ise 311 tük lirası olarak planlanmış görünüyor.
birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Nil Can Reply

  5.000 TL peşinat ve 311 TL taksitle ev sahibi olmak gerçekten büyük şans, nasıl başvurabiliriz?

  1. admin Reply

   Merhaba Nil Hanım,
   Toki’nin düzenlemiş olduğu 5 bin TL PEŞİNAT VE 311 TL taksitle ev sahibi olma kapan yasına Toki’nin resmi web sitesinden başvuru yapabilirsiniz.

 2. Aysima Bulut Reply

  Düşük taksitlerle ev sahibi olabilmek çok güzel, bende başvuru yapıyorum açıldıkça 🙂

 3. Mustafa Çelik Reply

  Tokinin bu tarz fırsatlarını yakalamak lazım, bu tarz fırsatları değerlendirmek günümüz için çok önemli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + six =