20 October, 2020

TEB Çalışma Saatleri 2020 – Saat Kaçta Açılıyor, Kapanır?

Banka çalışma saatleri günümüzde çok fazla merak edilmektedir. Bankaların ne zaman açıldığı, hangi saatlerde kapandığı hafta sonları açık olup olmadığı sürekli sorulan sorular arasındadır. Teb uzun yıllardır hizmet veren yabancı sermayeli bir banka olup daha önceleri öğlen de açık olan banka artık çalışma saatlerini revize ederek öğlen şubelerini kapatmaktadır.

birevim-reklam

Teb Çalışma Saatleri

Teb saat 09:00 itibari ile açılmaktadır. Hem genel müdürlük hem de şube çalışma saatleri bu şekilde başlamaktadır. 12:30 itibari ile öğlen tatiline giren banka 13:30 ‘da başlıyor ve 17:00 itibari ile de şubelerini müşteri alımına kapatıyor. Genel müdürlük akşam çalışma saatleri ise 18:00 itibari ile son bulmaktadır.

Teb Hafta Sonları Açık mı?

Bankalar hafta sonu yasal olarak açık değildir. Ancak bazı durumlarda özel izinler ile açılabilmektedir. Şubede ya da genel müdürlük kadrolarında herhangi bir sebepten dolayı hafta sonu mesai yapılacak ise bu durumda yasal izinler alınmalıdır. Bunların haricinde bankaların açılması yasaktır. Genellikle bankalar şubelerde hafta sonları çalışarak biriken işleri bitirebilme yoluna gitmektedir. Ancak bu sürekli yapılan bir uygulama değildir. TEB hafta sonu kapalı olan bir bankadir ve özel durumlar için bir çalışma planlanıyor ise resmi bir izin alınması gerekmektedir.

Resmi Tatil Günlerinde Çalışma

Bankalar resmi tatil günlerinde açık değildir. Ülkemizde tüm bankalar resmi tatil günlerinde işlem yapmamaktadır ve hem genel müdürlük hem de şube kadroları bu dönemde açık değildir. Resmi tatil günleri önceden belirlenmiş günlerdir. Bu günlerde bankaların açılması söz konusu olamaz. Ancak bankada yaşanan herhangi bir acil durum söz konusu ise bir güvenlik açığı oluşmaması adına gerekli izinler açılarak banka görevliler eşliğinde açılabilir. Bu durumda da çok acil durumlarda söz konusu olur. Örneğin şubede bir su baskını, yangın, soygun gibi durumlarda resmi tatil olsa da şube açılışı yapılabilir. Ancak müşteri alımı yapılmadan gerekli güvenlik önlemleri alınarak uygulanır. Bu nedenle resmi tatillerde şube ya da bankaların açılması söz konusu değildir.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

2 Comments

  1. Hasan Aksoy Reply

    TEB bankasının en eski müşterilerindenim, şubeye gitmeden bir çok işlemi halledebilmek çok güzel

  2. Nurbanu Şahin Reply

    TEB bankası pandemi sürecinde beni çok memnun bıraktı, bir çok bankanın yapmayacağı fırsatlar sundu 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir