Tasarruf Finansman Şirketleri Hangileri?

birevim senetle ev

Tasarruf finansman şirketlerinin hangileri olduğundan önce ne oldukları ile ilgili sizleri bilgilendirmek isteriz.

6361 Sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu ile Diğer Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulmuştur. Katılımcılar arasında belirli bir düzen arayan tüm katılımcıların katkı sağladığı fonların bir araya getirilerek bir katılımcının konut veya motorlu taşıt alımının finanse edilmesi esasına dayanan tasarruf finansmanı modeli, yıllar içinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından oldukça popüler hale gelmiştir BDDK gözünü bu modele çevirdi. Bu modele katkıda bulunan fonlardaki olağanüstü artış, katılımcıların korunması amacıyla katılımcılardan fon tahsilatını düzenleyen şirketlerin denetlenmesini gerekli kılmıştır. Tasarı, müşterilerin konut ve motorlu taşıtlar başta olmak üzere çeşitli varlıkları edinebilmeleri için katılımcılara faizsiz finansman şirketleri ve bu şirketler tarafından sağlanan “tasarruf finansmanı” hizmetleri için düzenleyici bir çerçeve oluşturmayı amaçlıyor.

Tasarrufa Dayalı Şirketlerin Kuruluş Koşulları Nelerdir?

Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sağlayan şirketlerin ticaret unvanlarında “Tasarruf Finansmanı Şirketi” ibaresi yer alacak. tasarruf finansman şirketlerinin asgari sermayelerinin en az 100 milyon TL olması gerekiyor. Düzenleyici kuruluş, müşterilerden fon toplayarak faaliyet gösteren tasarruf finansmanı şirketlerine Kanun kapsamında düzenlenen diğer şirketlere (finansal kiralama, faktoring ve finans şirketleri) kıyasla daha yüksek bir asgari sermaye tutarı talep ederek müşteri çıkarlarını korumayı amaçlamaktadır. tasarruf finansman şirketleri, diğer finansal kurum türleri için Kanunda belirtilen diğer kuruluş gerekliliklerine de uymak zorunda kalacaklardır.

BDDK, bir tasarruf finansmanı şirketinin denetim faaliyetleri sırasında Kanun’da belirtilen finansal risklerden bir veya birkaçına sahip olduğu sonucuna varırsa, şirketten BDDK’nın uygun göreceği önlemleri almasını isteme yetkisine sahip olacaktır. Tasfiye halinde toplanan fonların iadesini sağlamak için tasarruf finansmanı şirketlerinin belirli bir miktarı ayrı bir hesapta ayırmaları gerekecektir.

Faizsiz ev alma firmaları 30 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Devlet güvencesi ile birlikte bankalar kadar güvenli hale gelmişlerdir.

Birevim Tasarruf Finansmanı Konusunda İddialı

2016 yılından bu yana yüzlerce kişiyi ev sahibi yapan Birevim uzman kadrosu ile size en uygun ödeme koşullarını sunuyor. Her ekonomik gruba özel sistemler sunan Birevim tasarruf finansmanı sistemlerinde özellikle dar ve orta gelirliye yönelik dilerseniz peşinatsız ödeme seçeneklerine dahil olabiliyorsunuz.

Faizsiz ve sizin ödeme gücünüze göre ayarlanabilen taksitler ile ilgili dilerseniz telefonla iletişime geçebileceğiniz gibi yurdun dört bit yanında yer alan 70’in üzerindeki şubeler ile de irtibata geçebilirsiniz.

Birevim tasarruf finansmanı faaliyetlerinde bulunan şirketler arasındadır ve Kanun’un yürürlüğe girmesinden sonra belirlenen prosedürü izlemektedir.

18 yaşını doldurmuş ve düzenli bir gelire sahip her kişi ev veya araba sahibi olabilir. Avantajlı şekilde faizsiz ödeme sistemleri konusunda bilgi almak için Birevim Uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 8 =