Tasarruf Finans ile Banka Taşıt Kredisi Hesaplama

birevim senetle ev

Taşıt almak için kullanılan farklı finansman sistemleri bulunuyor. Sizde hayalinizde ki arabaya veya ihtiyaç duyduğunuz arabaya sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken doğru tercihi yapmak olacaktır. Banka taşıt kredisi tercihi günümüzde ilk sırada yer alsa da tasarruf finans sistemlerine de ilgi giderek artıyor.

Bu ilginin kötü şekilde kullanılmaması adında özel bir kanun sistemi devreye alındı. Bu sayede insanların çok kolay bir şekilde tercihlerini yapabilecekler. Bu iki sistem arasında çok ciddi farklar bulunuyor. Banka kredisi tercih ederek araç almak isteyenler paralarını ellerine alarak istedikleri zaman istedikleri aracı almak için pazarlık yapabiliyor. Tasarruf finans sistemindeyse durum biraz daha farklıdır.

Sistem tarafından belirlenen çekiliş yöntemiyle arabanızı ne zaman alacağınıza karar veriliyor. Aracı alana kadar ödemenizi yapmaya devam edeceksiniz. Aracınızı aldıktan sonra yine ödemeye istediğiniz şekilde devam edebileceksiniz. Ancak bu ikisini karşılaştırırken maliyet hesabınızı doğru şekilde yapmak kritik bir önem arz ediyor.

Tasarruf Finans Taşıt Alımı Hesaplama

Tasarruf finans şirketleri tarafından sunulan taşıt alımını tercih edenler daha uygun bir maliyete araçlarına sahip olabiliyor. Araç fiyatının üzerine sadece şirkete katılım ücreti ödemeniz gerekiyor. Bunun dışında herhangi bir fark sizden talep edilmiyor. Bu noktadan bakıldığında bu yöntem çok mantıklı olabiliyor.

Ama sistemin en kritik noktası aracı o an alamayacak olmanızdır. Yani 60 aylık bir ödeme planıyla bu sisteme dahil olduğunuzda 30’uncu ayda arabaya sahip olma durumunuz var. Eğer ticaret için bu yöntemi tercih ederseniz bu süre boyunca arabaya sahip olamayacaksınız ve bu durum size ciddi bir mali yüke neden olabilecektir. Ama maliyet sizin için daha önemliyse ilk tercih edilmesi gereken yöntem olarak bunu gösterebiliriz.

Banka Taşıt Kredisi Hesaplama

Bankalar tarafından sunulan taşıt kredisi hesaplama yaparak sizin için en ideal olan tercihi yapmanız daha kolay olacaktır. Bu tercihi yaparken dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü vade uzadığı sürece üzerine eklenen faiz miktarı da yükselecektir. Yani maliyet çok dikkat çekici bir noktaya gelebilecektir. Bu maliyetin yükselmesinde o an sunulan faiz oranlarının çok yüksek olmasının da etkisi bulunuyor.

Birçok sabit gelirli insanın araç almak için ilk tercih ettiği yöntem olarak kabul edilse de maliyeti çok yükseltmesi sebebiyle tercihin doğru şekilde yapılması kritik bir öneme sahiptir. Mali yüküm omuzlarına binmesi sebebiyle bunun altında ezilmek ve planlamayı kendiniz yapmak istiyorsanız tercihinizi ona göre yapabilirsiniz.

Ancak banka taşıt kredisi tercihi ile araç aldığınız hemen aracınıza sahip olmanız mümkün oluyor. Krediyi aldığınız gün ile aynı zamanda aracınıza sahip olabiliyorsunuz. Bu da eğer ticaret yapacaksanız size büyük bir artı sağlayacaktır. Bu tür ince noktalara bakarak iki sistem arasından sizin için uygun olanı belirleyerek seçmeniz daha doğru olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × one =