Taksitle Ev Almanın Avantajları

Ev sahibi olmak isteyenler ve artık kira ödemekten kurtulmak isteyenler ev sahibi olmak için peşinat biriktirmelerine gerek kalmadan ev alabilmektedir. Bankaların krediyle ev alma imkanı için sağlamış olduğu uzun vadeli ödeme sistemleri sayesinde kira öder gibi taksitler halinde ev sahibi olunabilmektedir. Konut kredilerinde evin ekspertiz değerinin % 75 oranına kredi sağlanmaktadır. % 25 oranında peşinat olması gerekmektedir. Ancak % 25 peşinatı da olmayanlar için ihtiyaç kredilerinden faydalanmak sayesinde konut alabilmenin yolları bulunmaktadır. % 25 oranında ihtiyaç kredisi alınması aylık taksitleri artırmaktadır. Bu durum maddi açıdan ödemeyi zorlaştırıyorsa hemen teslim inşaat projeleri de bu konuda ev almak isteyenlere destek olmaktadır.

birevim senetle ev

Hemen Teslim Ev Projelerinde Taksit Yapılıyor Mu?

Hiç peşinatsız taksitle ev almak isteyenlere bitmiş ve teslimi hemen yapılacak olan daireler bulunmaktadır. Ev alınacağı zaman hangi inşaat firması en avantajlı halde ödeme seçenekleri sunuyor araştırılmalıdır. İnşaat firmaları arasında hemen teslim bir yıl sonra ödemeye başlanacak taksitle ev almak gibi projeleri de bulunmaktadır. Müşteri çekebilmek için cazip hale getirilen ödeme seçenekleri arasından güvenli bir firma ile anlaşarak ev sahibi olunabilmektedir.

Konut Kredileri İle Ev Almak Cazip Mi?

Banka konut kredilerinde krediyi çekecek yani borcun altına girecek kişinin geliri de önemlidir. Maaş gelirinin % 40 oranında aylık kredi taksitlerini aşması durumunda banka evi her ne kadarda ipotek altına almış olsa da kredi vermek istemez. Kredi çekecek kişinin bu durumu göze alarak bütçesine göre bir ev alması gerekir. Konut kredilerinde %25 peşinat olması da aylık taksitleri düşürdüğü için geçerli olmaktadır. %75 borç altına girildiği zaman aylık ödemelerde düşecek ve %40 gelirle ev sahibi olunabilecektir. Dar gelirli vatandaşlar için Toplu Konut İdaresinin yürüttüğü inşaat sektörü, geliri düşük olanlar için tercih edilmektedir. Tokiden ev almak isteyenlerin ödeyeceği taksitler ile kirası yüksek olan kişilerin ise ev kredisi kullanarak kendi evini ödeyerek ev sahibi olmaları avantajlı olacaktır. Belli bir dönem birikim yaparak evin bir kısmının peşin ödendiği durumlarda sıkıntı yaşanmayacak ve Konut Kredisi kullanmak daha cazip olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 4 =