Siz De Ev Sahibi Olabilirsiniz!

birevim senetle ev

Kirada oturanların en büyük hayali ev sahibi olmaktadır. Ev almak isteyenler maddi imkânsızlıklar yüzünden ev sahibi olamamakta ve gerekli birikimleri olmadığı için kirada oturmak zorunda kalmaktadırlar. Ev sahibinin bir lafı ile evden çıkmak zorunda kalmak, yüksek kira ücretleri ve daha birçok konu kiracılarını her ay zorlayan unsurlar arasında yer alıyor. Ancak günümüzde artan kredi seçenekleri ve inşaat firmalarının yaptığı kampanyalar ile kolaylıkla ev sahibi olabilirsiniz.

Taksitle ev almak ve kira öder gibi taksit ödeme imkânları arasında ‘Banka kredisiyle ev almak’ ve ‘Kooperatiften ev almak’ olarak gösterilebilir.

Banka kredisiyle ev alma yöntemine baktığımızda, birçok banka konut kredileri ile ilgili oldukça uygun faizlerle kampanyalar yapılmaktadır. Kişilerin bütçelerine göre değişen konut kredileri ile herkes için ev sahibi olmak mümkün olabilmektedir. 10 ila 12 yıl arasındaki ödeme seçenekleri ile her ay kira öder gibi ev sahibi olunmaktadır. Banka kredisiyle ev almak isteyenler gerekli kredi incelemeleri ve kişisel incelemelerin ardından banka ile yapılacak anlaşma ile istedikleri eve sahip olabilirler. Banka kredisiyle ev almanın diğer bir avantajı ise, alınacak gayrimenkul bankanın ekspertizleri tarafından incelenmesi ve evin gerçek değerinin de belirlenmesidir. Bu inceleme sayesinde ev sahibi olmak isteyen kişiler değerinden yüksek ev almaktan korunmuş olurlar ve bütçelerine de katkı sağlamış olurlar.

Kooperatiften ev alma yönteminde ise ev sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça uygun taksitli ödeme seçenekleri sunmaktadırlar. Bir kooperatife üye olunarak her ay düzenli ödemelerle ev sahibi olabilirsiniz. İnşaat başlamadan öncesinden kooperatife üye olmak sizi daha uygun fiyatlarla ev sahibi yapacaktır. Ayrıca faiz ödemek zorunda kalmazsınız ve bütçenize daha çok katkıda bulunursunuz. İnşaattan ev almak ile neredeyse aynı olan kooperatiften ev sahibi olma seçeneği, kooperatif anlaşmaları ile haklarınızı daha çok garanti altına alan ve herhangi bir olumsuzluk durumunda haklarınıza kolaylıkla sahip çıkabileceğiniz bir yöntemdir.

Ev almak isteyenler için geniş bir havuz mevcuttur. Bu bağlamda firmalar da birçok kampanya düzenlemekte ve bu kampanyalarda ödeme kolaylıkları sunmaktadır. Ev almadan önce mutlaka bir bütçe planlaması yapılması ve bütçeye uygun evler tercih edilmesi gerekmektedir. Sonuç itibariyle faizli ve faizsiz ödeme koşullarına sahip olan bu kurumlar ile herkes kolaylıkla ev sahibi olabilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 2 =