Sıfır Konutları Peşinat Ödemeden Almak Mümkün mü?

birevim senetle ev

Ev alacakları en çok zorlayan konulardan biri peşinattır. Çünkü en uygun peşinat bile tüm masrafın %10’unu kapsamaktadır. Bu da müşterilerin ev almaktan vazgeçmesine neden olmaktadır. Peşinatsız ev almak istiyorum bu mümkün mü diyorsanız evet mümkün. Bu aşamada hem bankalar hem de inşaat firmaları çeşitli uygulamalar sayesinde peşinat almadan yapılandırma yapabiliyor. Özellikle bankalar başka bir kredi daha çıkararak sizlerden peşinat almadan da kredi verebiliyor. Diyelim ki evin %80’ine kredi çıktı ama %20 peşinat gerekli. O zaman bu %20’lik tutar için ihtiyaç kredisine başvurarak kolay bir şekilde ev satın alabiliyorsunuz.

Taksit İle Ev Almak Mümkün mü?

Taksitlendirme kolay ev sahibi olmanın en geçerli yollarından biridir. Ama tabi ki de taksitlendirmelerin de uygun olması, bütçenize uyması çok önemlidir. Bu nedenle taksitle ev almak için piyasa araştırması yapmalı, bu taksitlerin en uygun olduğu bölümleri bulmalısınız. Sizler için en uygun peşinatları en uygun taksit seçeneklerini önünüze getiren pek çok banka ve kurum vardır. Sadece içlerinden birini seçerek kolay ve hızlı bir şekilde ev sahibi olabiliyorsunuz. Ne kadar fazla seçeneğiniz olursa arasından kendinize en uygun olanı seçmek de bir o kadar kolay oluyor.

En Uygun Krediler Hangileri?

Kredi çekerek de ev sahibi olabilirsiniz. Ama günümüzde onlarca banka var ve her bir bankanın sizlere sunmuş olduğu kredi birbirinden farklıdır. Bu nedenle de bu kıyaslamayı yapmak epey bir vaktinizi alabilir. Yani krediyle ev almak için geniş çaplı bir araştırma yapmak zorundasınız. Bu araştırmayı yapıyorsanız o zaman dikkatli olmalı, tüm seçenekleri de doğru bir şekilde analiz etmelisiniz. İlk olarak bankalar ile görüşmeli, bu aşamada peşinat durumlarına da bakmalısınız. %100’ü karşılayan bir kredi almak zor. Ama bunu yapabilmek için hazır bitmiş bir ev göstermeniz gerek. Bunun için eksper sizlere uygun şartları sağlar. Ama bitmemiş bir ev için alınabilecek olan kredi %50 civarındadır. Geri kalan ise peşinat olur. Bu aşamada ihtiyaç kredisi çekerek bu peşinatı ödeyebilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × four =