Sıfır Faiz İle Ev Sahibi Olmak Hayal mi?

birevim senetle ev

Konut fiyatlarının giderek arttığı emlak piyasasında ev sahibi olmak artık o kadar da kolay değildir. Bu nedenle en uygun seçeneklere ulaşmak, hızlı bir şekilde ev sahibi olmanın en temel yoludur. Bunun için bilen birinden yardım almak, sizlerin de rahat edeceği bir durum olacaktır. Biz, Faizsiz ev almak istiyorum diyorsanız o zaman yapmanız gereken araştırmak ve seçenekleri önünüze çıkarmaktır. Bu sayede bu seçenekler arasından kendinize en uygun olanını seçebiliyor, kolay bir şekilde ev sahibi olabiliyorsunuz.

Toki’den Herkes Ev Alabilir mi?

TOKİ alt gelir sınıfında olan insanlara ev sunan bir projedir. Ülkenin 41 ilinde bu proje aktif olarak hizmet vermektedir. Ama son yıllarda TOKİ elinde kalan evleri açık satıma sunduğu için artık herkes TOKİ’den ev sahibi olabiliyor. Eğer ki tokiden ev almak istiyorum diyorsanız o zaman bunun için yapmanız gereken TOKİ konutlarını araştırmaktır. Bu aşamada peşinat ödemek zorundasınız ama biz en düşük peşinatı ödeyebileceğiniz banka ile konuşup anlaşmalısınız. Aynı zamanda uygun ödeme planlarını da bu bankalar ile görüşmelisiniz.

Peşinatsız ve Taksitli Ev Almak

Peşinat ödemeden ev sahibi olmak bir yandan artı bir yandan eski barındıran bir durumdur. Öncelikle peşinat ödemez iseniz vadeler kısalacak ve taksitler artacaktır. Ama bir anda toplu para bulmak yerine bu peşinatı taksitlere ayırmak da mantıklı bir seçimdir. Peşinatsız ev almak istiyorum araştırması yapmak çok önemli bir konudur. Aynı zamanda taksitle ev almak da bankalar sayesinde çok daha kolay.

Hem sıfır hem de lüks daireleri uygun taksit imkanları ile satın almak istiyorsanız, amacınıza uygun, hayalinize uyan tüm evler için bankalara başvurabiliyorsunuz. Tüm seçenekler arasından bir seçim yaparak hemen işlemleri başlatabiliyorsunuz. Sadece istediğiniz şehirde, istediğiniz standartlarda, istediğiniz fiyatta ve istediğiniz ödeme planıyla ev sahibi olma lüksünü yaşamak istiyorsanız, o zaman tüm bu bankalar ile görüşmelisiniz. Bunun yanında emlak ve inşaat firmaları da bu konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Her seçeneğe odaklanmalı, ona göre işlem yapmalısınız.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Müge Polat Reply

  Sıfır faiz ile ev sahibi olmak yıllardır var olan bir şey aslında. Ama sektörde son 1-2 yılda çok duyurdular kendilerini ve bankalara iyi rakip oldular

 2. Nilgün Kılıç Reply

  Faizsiz ev almak günümüzde gerçekten çok kolay artık, başvuruyorsunuz ve gününüz gelince evinizi teslim alıyorsunuz 🙂

 3. Yeşim Şimşek Reply

  Hayal değil artık bu tarz firmaların artmasıyla bir çok insan faizsiz ev sahibi olabiliyor 🙂

 4. Melike Öztürk Reply

  Belki bunda 5-10 sene önce hayal gibi görülebilirdi ama şu sıralar daha da çok revaçta faizsiz sistemler

 5. Aynur Arslan Reply

  Sıfır faiz ile ev sahibi olmak hayal değil arkadaşlar, benim ablamda birevimden faizsiz ev sahibi oldu 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + 16 =