Sıfır Faiz İle Ev Almak Mümkün mü?

birevim senetle ev

Günümüzde faizsiz ev almak sandığınız kadar zor bir durum değil, çünkü biz bu konuda sizlere kaliteli bir hizmet sunan pek çok banka ve inşaat firması var. Faiz ödemeden evin tam fiyatında satın alımlar yapmak istiyorsanız bu kurumları bulmanız gerek. Bu konuda, sizlere faiz ödemeden de ev alabileceğinizi söyleyen ve bunun için karşınıza pek çok konut seçeneği getiren firmalar da söz konusudur.

Bunların arasından bir seçim yaparak faizsiz, taksitle kolay bir şekilde ev sahibi olabiliyorsunuz. Bankalar ile anlaştığınız zaman faizler karşınıza çıkıyor ve bu faizler nedeni ile ödemeniz gerekenden çok daha fazlasını ödemek durumunda kalıyorsunuz. Artık bankalar üzerinden işlem yapmak yerine direkt inşaat firmaları ile görüşebilirsiniz.

Faiz Ödemeden Uygun Ödeme Planı Yapılabilir mi?

Faiz ödemediğiniz zaman tüm durumun aleyhinize döneceğini düşünüyor olabilirsiniz. Faiz ödemek yerine kar payı uygulamasından yararlanabilirsiniz. Beğendiğiniz, bütçenize uyan bir ödeme planı oluşturarak Faizsiz ev almak istiyorum hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Karar vermeniz gereken bir takım şeyler var:

• Evin muhiti neresi olmalı,
• Ev için en fazla ne kadar para ödenmeli,
• Taksitler en fazla ne kadar olursa sorunsuz ödeme yapılır,
• Vadeler bütçenizi hangi aralıkta zorlamaz.
Bu soruların cevabını birlikte bulduğunuzda rahat edeceğiniz bir ödeme planı oluşturabiliyorsunuz.

TOKİ’den Ev Alabilir miyim?

TOKİ alt gelir seviyesine ait ailelere pek çok kez uygun fiyatlara ev sunmuş bir kurumdur. Bunun için çekilişlere girmek ve sonra bu çekilişlerde kazanmak gerekiyordu. Artık bu yıl başka bir sistem ile de TOKİ’den ev satın alabiliyorsunuz. Çünkü açık satım durumu başladı.

Sizler de Tokiden ev almak istiyorum diyorsanız o zaman peşinatını uygun bankaya yatırarak vadelere göre bir ödeme planı çıkarabilirsiniz. Açık satış üzerinden 45 Bin TL’den başlayan bu konutların sahibi olmanız mümkündür. Sadece nerede konaklamak istediğinizi seçmeniz, bütçenizi ayarlamanız yeterlidir. Bunun için düşük gelir göstermenize de gerek yoktur. Açık alımın tam anlamı her bir birey TOKİ’den ev sahibi olabilirdir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 10 =