Senetle Ev Sahibi Olmak Artık Çok Kolay

birevim senetle ev

Hayalinizdeki evi almak her zaman zor geliyor olabilir. Ama uygun fiyatları, taksitlendirmeleri, ödeme planlarını doğru bir şekilde yapmak, bu konuda rahat etmenizi sağlayacak bir durumdur. Bu nedenle bu konuda çok daha hassas davranmalısınız. Senetle ev almak artık hayal olmaktan çıkıyor ve gerçekliği ile sizleri de mutlu ediyor. Tabiki de ev satın alacaksanız bunun en iyisi olması için uğraşmalısınız. Öncelikle cevap vermeniz gereken sorular bunlar olmalıdır:

• Nerede yaşamak istiyorsunuz?
• Nasıl bir evde yaşamak istiyorsunuz?
• Aylık geliriniz ne kadar?
• Ne kadar birikmiş bir paranız var?

Tüm bu sorular daha uygun bir ödeme planı hazırlayabilmeniz için önemlidir. Bu soruları belgeler ile cevaplamanız daha uygun bir ödeme seçeneğini elde edebilmeniz için önemli bir konudur.

Yeni Evim İçin Ne Kadar Peşinat Ödemem Gerekir?

Öncelikle ev almak istiyorum ama peşinat ödeyebileceğim bir birikimim yok diyorsanız o zaman bu konuda da sizlere yeni fırsatlar sunan pek çok banka vardır. Anlayacağınız bankaların yeni uygulamaları sayesinde peşinat ödemeden de ev sahibi olabilirsiniz. Fakat ev alırken peşinat ödemek önemli bir konudur, bu vadelerin daha uzun olmasına ve taksit miktarlarının düşmesine vesile olacaktır. Ama peşinat ödemeden ev sahibi olacaksanız daha az vade daha yüksek taksitler karşınıza çıkar. Eğer ki bu taksitler bütçenize uygun ise o zaman anlaşmayı yapmanız yeterlidir.

Senetle Ev Alırken Ödemelerin Yüksek Mi Olacak?

Senetler ev alırken de geçerliliğini koruyan bir unsurdur. Pek çok inşaat firması da senetler ile ev sahibi yapmaktadır sizleri. Bu aşamada bu firmalara giderek senetle ev almak istiyorum beyanında bulunmanız yeterlidir. Faizsiz firmalar, sizlere en uygun konut projelerini sunacak, en uygun ödeme planlarını yaparak yardımcı olacaktır. Senetleriniz için yapacağınız sözleşmeyi de bizzat takip etmelisiniz. Sözleşmenin her bir satırında sizleri koruyacak ve haklarınızı savunacak maddeler olmalıdır. Ev almak artık çok daha basit bir hal aldı. Ama prosedürler pek çok kişinin mağdur olmasına neden oluyor. bu nedenle prosedürleri doğru takip etmelisiniz.

Senetli ev sisteminde, vade farkı olmadan, ev sahibi olmaya çalışmaktır. Bu işlemlerde güven önemlidir. Senetli işlerde, firmanın köklü ve güvenilir olması önemlidir. Kredili evler gibi yüksek faiz oranları olmaması, senetle ev almak işlemini daha cazip göstermektedir.

Faizli Kredi Alımları Düşüyor

Faizli kredi alımlarının düşmesinin nedenleri, faizin inancımız bakımından sakıncalı olması, Bankanın yüksek faizinin ödemeyi zorlaştırması, taksit ödemelerinin aksaması halinde faizin işlemesi ve ödeme yapamadığınız zaman bankanın evi elinizden alması ve ödediğiniz miktarı geri vermemesidir. Bankaların aldığı faiz oranı yıllara bölündüğü zaman ve taksit miktarı arttığı zaman, ödemede sıkıntı çıkmaya başlıyor. Faiz oranlarının yükselmesi de, faizli kredi çekme oranlarını düşürmektedir. Yeni ev alma sistemlerini değerlendirme işlemleri daha büyük ilgi görmektedir.

Faizsiz Senetle Ev Sahibi Olmanın Getirileri

Senetle ev sahibi olmanın getirileri daha fazladır. Ödeyeceğiniz bedel evin kendi fiyatıdır. Aracı firmaya komisyon ödüyorsunuz. Aracı firma ile ilişkileriniz, aracı- alıcı şeklinde şekilleniyor. Senetle ev sahibi olmanın temeli güvene dayalıdır. Güvenilir bir firmayla çalışmak ve sizin de onlara güven vermeniz, senetle ev alma işini kolaylaştırıyor. Senetle ev alma işlemlerinde, güncel ev fiyatları baz alınıyor. T.C Merkez bankasının belirlediği güncel ev fiyatları, kriter olarak kabul ediliyor. Sözünüz senet ise ve karşı firmada sizin gibi güvenilir ise, senetle ev sahibi olmak daha cazip olacaktır. Fazladan banka kredisi faizi ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Faizsiz senetle ev almak istiyorum, diyen bir kişi bunlara dikkat ederek ev alma işlemini gerçekleştirmelidir.

Senet İşlemlerinde Öncelik Nedir?

Günümüz piyasasında, işin başında senet yapıp, daha sonra işi bitirmeden kaçan inşaat firmaları, büyük güven kayıplarına neden olmaktadır. Bu nedenle, güvenilirlik yanında, yapacağınız anlaşma metnini en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekir. Faizsiz adı altında yapılan birçok çalışma, faizli kredi şartlarından bir farkı kalmayabiliyor. Alacağınız evin piyasa değerini en iyi şekilde bilmeniz gerekir. Günümüz fiyatlarının dengesiz olması nedeni ile evin fiyatını iyi araştırmak gerekir. Öncelikle alacağınız ev konusunda kar etmelisiniz. Bu şekilde senetle ev almak karlı olur.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × one =