Senetle Ev Almak İstiyorum Ne Yapmam Gerekiyor?

birevim senetle ev

Kendinize ait bir eviniz yoksa ve kiracı olarak yaşıyorsanız hayatın zorluklarını sonuna kadar hissediyorsunuz demektir. Ev sahibi iseniz evinizi kendi isteklerinize göre düzenleyebilirsiniz. Tadilat ve dekorasyon gibi konularda özgürce hareket edebilirsiniz. Buna ek olarak, konforlu bir hayat sürmenin keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Ev sahibi olmak için maddi durumunuzun iyi olması gerektiğini söylemek gerek!

Kiracılar Ev Sahibi Olabilir Mi?

Kiracıların ev sahibi olması gayet mümkündür. Her şeyden önce, konut kredisi veren bankalara başvuru yapabilirsiniz. Yüzde birin altındaki faiz oranlarına sahip bankalardan konut kredisi alarak ev sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, senetle ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, inşaat firmalarının yapmış olduğu kampanyaları takip edebilirsiniz. Ancak, bu yöntemlerin hiçbirisi, Birevim kadar avantajlı değildir.

Tüm bu alternatiflere ek olarak, hem faizsiz hem de peşinatsız ev sahibi olmayı mümkün kılan bir sistem daha bulunmaktadır. Birevim; tüketicilerin faiz ve vade farkı, kira yardımı gibi ek maliyetlerin altına girmeden ev sahibi olmasını mümkün kılmaktadır. Birevim’in en büyük özelliği; tüketicilerin aylık ödeyecekleri taksitleri kendilerinin belirliyor olmasıdır. Bir başka deyişle, bütçenize göre aylık maksimum ne kadar ödeyeceğinizi belirleyebilirsiniz.

Birevim Modelleri Nelerdir?

Faizsizlik ilkesini benimsemiş Birevim’de benzer özelliklere sahip olan ancak belirli detaylarda farklılaşan dört model yer almaktadır.

 1. Sıra Tespitli Tasarruf: Birevim’in en çok tercih edilen modelidir. Bu modelde, tüketicinin eve sahip olmak için borçlarının bitmesini beklemesine gerek yoktur. Yapılan kura çekilişine göre ilk aylarda dahi ev sahibi olmak mümkündür. 60 kişilikten başlayarak 240 kişiliğe kadar uzanan rahat model grupları bulunmaktadır. 500 bin TL’ye kadar değeri olan evlerin satın alınmasına imkan tanınmaktadır. 60 kişilik rahat model grubunda 1-28 ay içerisinde ev sahibi olunmaktadır.
 2. Serbest Planlı Tasarruf: Birevim’e katılan tüketiciler, istedikleri evin tutarının yarısına ulaştıkları takdirde geri kalan kısım Birevim tarafından tamamlanmaktadır. Kura uygulamasının olmadığı sistemde 60-240 kişilik gruplar bulunmaktadır.
 3. Hızlı Model: Rahat modelin hızlandırılmış versiyonudur. Tüketicinin ödeyeceği tutar; belirli dönemlerde arttırılmaktadır.
 4. Sabit Model: Ev değerinin yarısına ulaşıldığında teslimat yapılmaktadır.
birevim
Paylaş

7 Comments

  1. admin Reply

   Merhaba Metin Bey,
   Faizsiz sitemler senetle satış işlemine benzer fakat aynı değildir. Ayrıntılı Bilgi için Birevim ile görüşebilirsiniz.

 1. Gökhan Can Reply

  Senetle ev satın almaya çok sıcak bakmıyorum ama, bu bir evim vs sistemleride senetle satıyor gibi oluyor doğru mu?

  1. admin Reply

   Merhaba Gökhan Bey,
   Birevim gibi faizsiz sistemlerde süreç senetle almaktan biraz daha farklı işlemektedir. Ayrıntılı bilgi için Birevim ile iletişime geçebilirsinizç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 14 =