Şekerbank Çalışma Saatleri 2020 – Saat Kaçta Açılıyor, Kapanır?

birevim senetle ev

Bankaların çalışma saatleri hangi günler açık, hangi günler kapalı olduğu oldukça merak edilen bir konudur. Ülkemizde bir dönem bazı bankalar öğlen açık bir şekilde faaliyet göstermekte idi. Bu sürede yani öğlen bir saatlik süre zarfında özellikle banka şubeleri kapanmıyor, şube personelleri dönüşümlü bir şekilde çalışarak müşterilerine hizmet veriyordu. Ancak günümüzde bankaların çalışma saatlerinde değişiklikler yapılarak öğlen çalışma durumlarında bir düzenlemeye gidildi.

Şekerbank Çalışma Saatleri

Şekerbank sabah 09:00 itibari ile çalışmaya başlamaktadır. Akşam ise şubeleri 17:00, genel müdürlükleri ise 18:00 itibari ile faaliyetine son vermektedir. Bankanın hem şube hem de genel müdürlük kadroları 12:30-13:30 saatleri arasında öğlen tatilindedir.

Resmi Tatilde Çalışma Dönemleri

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar resmi tatil günlerinde açık değildir. Şekerbank herhangi bir resmi tatil günlerinde şubelerini ya da genel müdürlüklerini açmamaktadır. Resmi tatil günleri ülkemizde önceden belirli olan tatil günleridir. Bu nedenle bu günlerde bankacılık işlemleri de yapılamamaktadır. Resmi tatil günlerinde bazı bankaların açık, bazı bankaların kapalı olması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle hiç bir banka resmi tatil günlerinde açık tutulmaz

Şekerbank Hafta sonu Açık mı?

Şekerbank hafta sonları faaliyet göstermemektedir. Ancak herhangi bir sebepten dolayı şubede ya da genel müdürlük kadrolarında bir çalışma yapılacak ise yasal izinler alınmalıdır. Bunların haricinde çalışılması yasaktır. Bazı bankalar fazla mesai yaparak hafta içi biriken işlerini hafta sonları yapmak istemektedir. Bu sadece bazı durumlar için ve sürekli olmamak kaydı ile kabul edilmemektedir. Bankaların izin almadan çalışabilmesi güvenlik gereği de mümkün değildir.

Pandemi Dönemi Çalışma Saatleri

Pandeminin ilk zamanlarında birçok banka esnek çalışma saatlerine geçti. Şubeler erken saatlerde kapandı ve haftanın belirli günleri faaliyet gösterdi. Bu uygulamaya Sekerbank da katıldı ancak şuan normal çalışma saatleri uygulanıyor. İlerleyen günlerde pandemi ile alakalı yeni kararlar alınıp bankalar tekrar esnek çalışma saatlerine geçebilir. Bu sürede Şekerbank için farklı bir uygulama bulunmuyor. Zaten bu tarz bir uygulama yapıldığında tüm bankalar uygulamaya dahil ediliyor.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Hakan Keskin Reply

    Şekerbank çok fazla bir bağım olmayan bir bankaydı, ne zaman bir kredi kartı ihtiyacım oldu anında verdiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − 4 =