Sahibinden Satılık Araba ve Ev Alma Fırsatı

birevim senetle ev

Ev veya araba sahibi olmak; birçok insanın hayallerinin başında gelmektedir. Ancak, insanların düşük maaş ve artan enflasyon oranları karşısında ev veya arabaların peşinatlarını dahi ödemesi kolay olmayacaktır. Böyle bir ortamda herkesin aklında daha uygun fiyata nasıl ev ya da araba sahibi olabilirim sorusu bulunmaktadır.

Sahibinden Ev veya Araba Nasıl Alınır?

Ev veya araba almak isteyenlerin her şeyden önce evlerinin kaç m2 olacağına ve diğer özelliklerine karar vermesi gerekmektedir. Çünkü, bu hususlar, evin fiyatının belirlenmesinde önemli bir etkendir. Bu bağlamda, tüketicinin ev veya araba için ne kadarlık bir bütçe oluşturacağı da farklı bir husustur. Sonuç olarak, taksitle ev satan inşaat firmalarından veya senetle ev satan konut projelerinden yararlanabilirsiniz.

Sahibinden ev veya araba sahibi olma konusuna farklı bir paragrafta değinmek gerekir. Satın almak istediğiniz evin özelliklerine karar verdikten sonra piyasada bu konu hakkında fiyat araştırması yapabilirsiniz. Ardından, evi hangi koşullarda almak istediğinize karar vermelisiniz. Sahibinden ev veya araba satın almak; ciddi avantajları olan bir husustur. Çünkü, bu yöntemde herhangi bir komisyon ücreti ödememiş olursunuz. Ayrıca, ev veya arabanın istediğiniz kriterleri karşılayıp karşılamadığına dair en doğru bilgilere sahibinden ulaşabilirsiniz.

Sahibinden ev veya araba satın almanın avantajları çok olsa da bu tür satış yapan kişileri bulmak pek kolay değildir. Çünkü, insanların satış işlemleriyle uğraşacak vakitleri yoktur. Bu noktada, kendi adlarına ev veya araba satışlarını gerçekleştirmeleri adına emlakçılara veya oto galerilere yetki vermelerine rastlanmaktadır. Ancak, bu tür hallerde, ev veya arabanın fiyatının üzerine komisyon ücreti de eklenmektedir. Sonuç olarak, tüketicinin ödeyeceği tutar bir hayli artmaktadır.

Senetle Ev veya Araba Almak

Senetle ev veya araba almak; farklı bir alternatif olarak dikkat çekmektedir. Ancak, bu yöntemde seçici olmanız gerekir. Güvenilir bir inşaat firmasından ev veya araba satın aldıktan sonra buna uygun senet düzenlemelisiniz. Senetleriniz kesinlikle aylık olmalıdır.

Son olarak, faizsiz, peşinatsız ve vade farksız ev ya da araba almayı mümkün kılan Birevim’i alternatifleriniz arasında ilk sıraya koymalısınız.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Hüseyin Avcı Reply

    Sahibinden satılık ev bakmak gerçekten daha mantıklı, geçen sene baktığım 250.000 TL’lik evi emlakçıya sorduğumda 275.000 TL demişti, sahibinden almak daha iyi

  2. Mahmut Kaya Reply

    Sahibinden satılık araba veya ev almak her zaman daha mantıklı olacaktır, ablamın kardeşi 350.000 TL emlakçıdan gördüğü ilanın sahibiyle denk gelmiş, 320.000 TL’ye anlaşmışlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + 4 =