Peşinatsız Taksitle Ev Almak Mümkün mü?

birevim senetle ev

Peşin para ödeyerek ev almak bu devirde hayli zor bir durumdur. Bu nedenle alıcılar ev almanın kolay yollarını araştırmakta, bunun için de işinin ehli kişilerden yardım almaktadır. Peşinatsız taksitle ev almak istiyorum önemli bir beyandır. Öncelikle peşinat ödemeden de ev sahibi olabiliyorsunuz. Bunun için bankaların çeşitli uygulamaları vardır. Uygun belgeleri sunarak ev sahibi olmak istiyorsanız o zaman yapmanız gereken peşinat için ihtiyaç kredisi kullanmak. Pek çok banka bu aşamada sizlere yardımcı oluyor. Yani peşinat için ihtiyaç kredisi, geri kalan için de konut kredisi çekerek yolunuza bakabiliyorsunuz.

Taksit Ödemeleri Nasıl Ayarlanıyor?

Peşinat olmadan direkt taksit ile ödeme yapacaksanız o zaman bu evleri bir inşaat firmasından almak, çeşitli yardımlaşma kurumlarına başvurarak çekilişlere katılmak gerekiyor. Çünkü taksitle ev almak için en uygun şartları her zaman bu tarz bölümler sizlere sunuyor. Bankalarda faiz oranlarının yüksek olması ve peşinatların fazla olması insanları bankalardan uzaklaştırıyor. İnşaat firmalarının direkt satışlarından yararlanmanız bizler için de yapabileceğiniz en mantıklı hamledir.

Senetler Nasıl Uygulamaya Konuluyor?

Senet ile ev satın almak her zaman mümkündür. Ama bu aşamada işin içine sözleşme girmektedir. Sözleşme şartlarının her iki tarafın da haklarını savunması gerekecektir. Bunun için sözleşmeleri iyi okumalı, kendinizi kurtaracak maddeler de ekletmelisiniz. Senetle ev almak istiyorum diyorsanız o zaman biraz daha dikkatli olunması gerekecektir. Sizlerin ileride mağdur olmaması, ödeme planında değişlikler ile karşılaşmaması için sözleşmeler gerçekten de çok önemlidir. Bilen birinden yardım almak, piyasayı iyi tanıyan birini yanınızda tutmak sizler için de önemli bir konu olacaktır.

Bankaların uygulamalarının da bir nevi senetle alım gibi olduğunu unutmayın. Yani ilk olarak yapmanız gereken bankaların tekliflerini araştırmak. Mesela peşinat ödemek istemiyor iseniz o zaman yapmanız gereken peşinat sunmayan ya da peşinat için farklı bir uygulama getiren bankalara başvurmak olmalıdır. Bankaların her zaman alacağınız evin %100’ünü karşılaması istenen bir durumdur. Bunun için de inşaat halindeki değil, hali hazırda bitmiş olan bir evi tercih etmeniz gerekecektir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + 5 =