Peşinat Ödemeden Ev Nasıl Alınır

birevim senetle ev

Peşinatı olmayan ancak ev sahibi olmanın yollarını arayan kişiler için bazı inşaat firmalarının sunmuş olduğu ayrıcalıklarla ev sahibi olmak için peşinata gerek kalmamaktadır. Ev alırken alınacak evin veya yapılan projenin sağlam olması gerekmektedir. Bilinmedik konutlar, yapı şirketlerinin projelerine bakmadan ve güvenli bir şirket olup olmadıkları araştırılmadan ev almak doğru değildir. Yüzlerce kişi yanlış tercihleri sebebiyle zor durumda kalmaktadır. Kooperatiften ev almak isteyen kişiler de aynı şekilde dikkatli davranmalı ve kooperatife üye olurken genel kurullarını okumalı ve ödemelerini şahıs hesabına değil kooperatif hesabına yatırmalıdır.

Konut Kredisi İle Peşinatsız Ev Alınır Mı?

Peşinatsız ev almak istiyorum diyenler için peşinatı olmayan taksitler halinde ödeyerek ev sahibi olmak isteyenler için geliştirilen projeler sağlam bir proje olduğu takdirde avantajlıdır. Yeni yapılmış binalarda iskan sorunu da bulunmuyorsa konut kredisi alarak da ev sahibi olmak mümkün olmaktadır. Evin fiyatını %75’i banka tarafından karşılanmakta ve kalan % 25 lik kısmı da bazı bankalar tarafından ihtiyaç kredisi olarak verilmektedir. Evin % 25 lik kısmı için kredi çekmek için diğer bir banka ile de yapılabilir. Ev kredisi kullanacak olanların maaş gelirlerinin % 40 oranında bir miktarın kredi ödemesine ayrılması gerekmektedir. Ev alacakların maaşlarındaki orana göre bir ev seçmeleri uygun olacaktır.

İnşaat Sektörleri Projeleri Nasıldır

İnşaat yatırımcıların cazip hale getirdiği ev sahibi yapma projeleri dikkatle ele alınmalıdır. Ev almadan önce ara ödemesi var mı veya ara ödemeler sırasında sıkıntı yaşanacak mı bütün sorular projeye dahil olurken araştırılmalıdır. Taksitle ev almak isteyenler içinde inşaat sektörleri harekete geçmiş ve müşteri çekebilmek için avantajlar sunmaktadır. Ara ödemeli veya ara ödemesiz seçenekler ile artan oranlı taksit seçenekleri gibi konularda ödeme planları hazırlamaktadır. İnşaat sektörlerinde sunulan avantajlardan birisi de hiç peşinatsız hemen teslim dairelerini satışa çıkarmaktır. Hemen teslim daireler ise kirada oturanlar için uygun olmakta ve kiraya ödenecek bedelin üzerine yapılacak ilavelerle konut sahibi olmak mümkün hale gelmektedir. Hiç peşinatsız veya az bir peşinat ödeyerek ev sahibi olmak isteyenler için hazır bitmiş projeleri araştırmaları gerekmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × four =