6 June, 2020

Kütük Ev (Ahşap) Modelleri ve Fiyatları

Kütük, ahşap ya da ağaç ev aslında birçoğumuzun çocukluk hayalidir.  Ancak eğer Karadenizli iseniz belki çocukluk günlerinizin tatlı anılarını bu kütük evlerde yaşamış olabilirsiniz. Peki, size çocukluk hayallerinizi süsleyen eve sahip olabileceğinizin müjdesini versek nasıl olur.

Kütük ya da ağaç ev dediğimizde orman şartlarında bir düzen hayal etmeyin aksine bu evlerin içleri modern tasarım ve teknolojik sistem ile hazırlanabilmektedir.  Bir kütük evde jakuzi olabilir aynı zamanda şömine koydurabilirsiniz. Sizi beton sistemlerden kurtaran vücut sağlığı açısından da oldukça avantajlıdır.

Kütük evler sanılanın aksine depreme ve yangına dayanıklıdır ve onarımı diğer sistemlere göre daha kolaydır. Çünkü Emprenye işleminden geçirilen kütükler yangın başta olmak üzere küf ve koku faktörlerinden etkilenmez. Romatizma, dolaşım bozuklukları, astım ve böbrek rahatsızlıklarına iyi geldiği söyleniyor.

Kütük ev sizi nemden nasıl korur?

Tıpkı tüm canlılar gibi ağaçlar da zaman içersinde ömrünü tamamlar. Ormanları gençleştirmek için kalın ve kabaca kesilen ağaç gövdesinin adı kütüktür ve kütük evlerinde yapılmasında bu ağaç parçaları kullanılır. Tüm dünyada kullanılan sistem özel bir işçilik ile kütük çevresi temizleniyor ve ahşap ev için kullanıma hazır hale getiriliyor.

Özellikle nemli bir iklime sahip Karadeniz gibi bölgelerimizin dağ köylerinde oldukça sık görebildiğimiz kütük ya da ahşap ev örnekleri doğa ile inanılmaz uyumlu görünmektedir.  Doğal ahşap malzemelerden üretilen kütük evlerin hem nemden koruduğu hem de dayanıklı uzun süre bakım istemeyen bir malzemeden yapıldığı için kullanışlıdır.  Ve günümüzde yine eski popülerliğine kavuşmuştur.

Ahşap evlerin onlarca faydası var.  Size en önemli olduğunu düşündüğümüz birkaçından bahsetmek istiyoruz.  Örneğin ahşap yani kütük evler nefes alan yapılar olduğundan gazlar doğal olarak filtre olur ve bina içerisinde barınmadığından vücut sağlığınıza faydalıdır.

Geri dönüşüm tüm canlılar için önemli ve dünyada hızlı yayılmaktadır. Yenilebilir enerji bunun dünyaya getirdiği faydalar düşünüldüğünde ekolojik yeşil evlerin önemi yadırganamaz.  Ahşap evin tamamı geri dönüşüme uygundur.

Kütük Evler Ve Deprem Konusunda Avantajınız

Ahşap her ne kadar sert bir materyal gibi görünse de doğadandır ve aslında kendine has esnek bir malzemedir Deprem dalgaları ile aynı yönde hareket edebilir, işte bu yüzden depremde ahşap duvarlar en dayanıklı duvar tipleridir.

Ayrıca kütük evler inşa edilirken duvar sistemi birbirine köşelerden geçmeli yığma sistem olarak oluşturulur. Ve bu özellikte depreme karşı dayanıklı kılar.

Kütük Ev Fiyatları

Kütük ev avantajları göz önüne alındığında fiyat konusunda göz önüne almanız gereken ihtiyaçlarınızdır.  Verdiğiniz ölçüler doğrultusunda hazırlanan inşaat malzemesi kütük, tomruk vb. oldukça ekonomik fiyatlar ile sunuluyor.  Güvenli, kaliteli ve ekonomik olarak tüketiciye ulaşmaya çalışan üreticiler beklentileri karşılamaya çalışıyor.  Uzman danışmanlardan görüş alarak çıktığınız yolda kütük ev fiyatları coğrafi şartlar, ölçü, renk vb. kriterlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir