Konutta Kampanyaya Yoğun İlgi

birevim senetle ev

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yaptığı basın toplantısında ‘Türkiye için Kazanç Vakti’ sloganı büyük merak uyandırdı. Bakan Kurum, açıkladığı emlak kampanyası ile vatandaşlara umut oldu.

Emlak sektöründe yaşanan değişim devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıkladığı bilgiler doğrultusunda kampanyaya ilgi çığ gibi büyümeye devam ediyor. Kredi faiz oranlarının yüzde 0,98’e çekildiği ve peşinat oranının yüzde 20’den yüzde 10’a düşürüleceği haberinden sonra, ev almak isteyen herkes, gayrimenkul şirketlerinin telefonlarını kitledi.

İlk günden itibaren Emlak Konut GYO’nun internet sitesini ziyaret edenlerin sayısı 500 bini aştı. 5 bin kişi telefonla arayıp, 5 bin kişi ise form doldurdu. 31 Ekim tarihine kadar devam edecek kampanyaya yeni projelerin de ekleneceği, 100 bin olan konut sayısının daha da artacağı öngörülüyor.

Türkiye’nin dört bir yanından başvuruların olduğunu açıklayan İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Durbakayım “Bu bir konut kampanyası değil, milli birlik kampanyası. Bizi Malatya’dan Urfa’dan arayan inşaat firmaları var. Anadolu firmalarının ellerinde az konut olsa da ‘biz de varız’ diyorlar. Derneğe üye olmak ve kampanyaya katılmak istiyorlar. Bu birlik beraberlik, herkesin elini taşın altına koyması önemli bir gelişme” şeklinde konuştu.

Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Şu dönem konut almanın tam vakti. Bu kampanya ile ev almanın cazibesi daha da artmış durumda. İnsanlara sadece oturumluk değil, aynı zamanda yatırımlık önemli bir fırsat sunuluyor. Kampanyanın etkisiyle internet üzerinden form ve telefonla bilgi alanların sayısı ciddi derecede arttı. Bu bize bekleyen talebin hareketlendiğini söylüyor. İlk aşamada oluşan bu hareketliliğin satışa hızla dönüşeceğini düşünüyoruz” dedi.

İlk Gün 3 Ev Satıldı

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, “Telefonda bekleme süreleri 25 dakikaya ulaştı. Satış ofislerimizde trafik arttı. Sektörde yer yerinden oynadı diyebiliriz. Hatta ilk gün Denizli’den 3 ev satışımız da oldu. Şimdi bu ilginin kar topu gibi büyümesini bekliyoruz. Bankalar ve kamu da desteklerse uzun süreli bir hareketlilik yaşanır” ifadelerine yer verdi.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 − 6 =