Konut Yatırımı Yapacak Olanlara Değerli İller

birevim senetle ev

Türkiye üzerinde konut yatırımları her zaman önemli yatırım kanallarından biri olmaktadır. Bu konu ile alakalı olarak Evrim Kırmızıtaş Başaran (Rekortmen emlak danışması) yaptığı bir açıklamada, Türkiye’deki konut yatırımlarının önemine dikkat çekmiştir. Son dönemlerde döviz, altın ve borsa üzerindeki değişimlere göre de her zaman tutarlı ve akılcı bir konut yatırımının yapılmasını ifade etmiştir.

Türkiye’nin önemli merkezlerinden senetle ev almak istiyorum diyenler için bu bölgelerin oldukça önemli vardır. Böylece yatırım amaçlı düşünenler için, evin olumlu yönde bir getirisi olarak beklentilerin buna uygun olarak verildiğini söylemek mümkündür.

İstanbul – Kayaşehir İlçesi

Bu bölgeler içerisinde İstanbul Kayaşehir yer alır. TOKİ bünyesinde geliştirilen proje, 65 bin konutu kendi içerisinde barındırmaktadır. Aynı zamanda sosyal ve yeşil alan bakımından da beklentileri karşılayan yapıya sahiptir. Yatırım düşünenler ve ev alıp kiraya vermek ve bir süre sonra satmak isteyenler için önemli bölgeler arasındadır.

İstanbul – Zekeriyaköy İlçesi

İstanbul Zekeriyaköy ise Maslak İş Merkezine yakın olması, Kuzey Marmara Otoyolu ile Yavuz Sultan Selim köprüsüne yakın olması ile ön plana çıkmaktadır. Yatırım hususunda önemli bölgeler arasında ele alınmaktadır.

İzmir – Mavişehir İlçesi

İzmir Mavişehir bölgesi ise, oldukça gözde konutlar ile dikkat çeken ve sürekli değeri artan bir bölge olarak gösterilir. Aynı zamanda yeni iskele alanının Mavişehir’e yapılacak olmasıyla, bölgenin değerini oldukça arttırmış ve tamamlanman tramvay ile de bölge daha da katlanarak, değerini yükseltmiştir.

Ankara Eski Şehir Yolu Ümitköy Bölgesi

Ankara Eskişehir Yolu ve Ümitköy bölgesi de değeri artan bölgeler arasında kabul edilir. Üniversitelerin açılması, sürekli geliştirilen konut projelerin ön plana çıkması gibi etkenler, bölgenin olumlu yönde değerini arttıran hususlarda yer alıyor.

Bursa Altınşehir

Bursa Altınşehir ise, sosyal alanlar dahil olmak üzere, iş merkezleri ve çeşitli AVM’ler üzerinden bölgenin doğrudan ihtiyaçlarını karşılaması etkeniyle beklentileri vermekte olduğunu söylemek mümkündür.

Yatırım değeri olan ve yükselişte olarak, yapılan çeşitli projelerle değerleri artan pek çok yerler vardır. Böylece taksitle ev almak isteyenler dahil olmak üzere yatırım amacını taşıyanlar, yaşadıkları ile ya da diğer illerdeki potansiyel durumlara göre beklentilerini karşılayan çeşitli evler alabilirler.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × two =