Konut Projelerinde Faizsiz Ödeme Yöntemleri

birevim senetle ev

Ülke çapında yapılan konut projeleri sayesinde kolay bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Özellikle de son dönemlerde inşaat firmalarının ve devletin beraber çalıştığı bir çok toplu konut projesinde düşük faiz oranları ile kredi çekerek ev sahibi olmanız sağlanıyor. Bu sayede önceden ev satın almak için biriktirdiğiniz paranızı peşinat olarak kullanıp geri kalan kısımda ise konut kredisi çekebilirsiniz. Beğendiğiniz ve dahil olmak istediğiniz konut projesinde öncelikle satın almak istediğiniz evi belirliyorsunuz. Ardından inşaat firması ile temasa geçerek bankadan gerekli kredi için anlaşma yapıyor ve bütçenize uygun olan bir ödeme planı belirliyorsunuz. 12 aydan 120 aya kadar uzun bir vade programı da hazırlayabilirsiniz.

Bankalardan çekeceğiniz bu ev kredisi inşaat firmasının konut projesi içinde olduğundan dolayı faiz oranı düşük bir değerdedir. Bu sayede çektiğiniz kredi tutarı neredeyse tamamen evin değeri kadar oluyor. Faize paranızı kaptırmadan o hep arzu ettiğiniz eve de kavuşmuş olursunuz. İnşaat firmalarının yürüttükleri bu kampanya projelerinin bir diğer artı yönü ise bankadan sizin için kredi çekmeleridir. Yeni konut projelerinde artık illa banka kredi notunuzun yüksek olması gibi bir husus aranmıyor. Eğer kredi notunuz düşükse ve sizin adınıza kredi çıkmıyorsa o zaman inşaat firması krediyi sizin için çekiyor ve siz de ödemelerinizi inşaat firmasına yapıyorsunuz. Bir çok yoldan size büyük bir avantaj sağlanmış oluyor. Kısacası ev alabilmeniz için büyük yenilikler uygulanıyor.

İnşaat şirketlerinin yeni yeni gündeme getirdiği bu dev projelerin bir diğer olumlu yönü ise yapacağınız taksitleri kendi bütçenize uygun bir şekilde ayarlayabilmenizdir. Bu sayede aylık ev için ne kadar ödeyebilirseniz o meblağda ödeme yapıyorsunuz. Olası bir fazla ödeme durumunda ise vade süresi azalıyor ve faiz kapsamında ödeyeceğiniz para daha çok azalmış oluyor. İnşaat ofislerinin bu dev projesinin bir diğer olumlu yönü ise faizsiz konut kredisi çektikten sonra hemen kendi evinize geçiş yapıyorsunuz. Bu sayede kira ödeme şeklinde taksitleri öderken bir yandan da yeni evinizde oturmuş oluyorsunuz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 20 =