Konut Kredileriyle Ev Almak İstiyorum

birevim senetle ev

Günümüzde ev almak için geliştirilen şartlar vatandaşlara çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bunlardan en kolay ve en hızlı işleyeni de krediyle ev almaktır. Bugün hemen hemen her banka vatandaşlarına konut kredisi sağlamaktadır.

Nelere Dikkat Etmeliyim?
Ev almak isteyen vatandaşlar zorlu ve dikkat gerektiren bir süreç yaşamaktadır. Krediyle ev almak istiyorsanız her bankanın verdiği teklifi detaylıca inceleyip kendinize en uygun olan seçeneği seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Unutmamanız gereken bir nokta, kredinin faiz oranından daha önemli olan husus, toplam maliyetin ne kadar olacağıdır. Her bankanın sizlere sunacağı kredi teklifi farklıdır. Hangi bankanın teklifi bütçenizi en düşük seviyede etkileyecekse ödemelerinizde sıkıntı yaşamamak için onu tercih etmelisiniz.

Krediyle Ev Almanın Avantajları Neler?

Kira öder gibi, kendi evinizi ödeyin
Kira ödeyerek oturduğunuz evin biraz fazlasını kendi evinize ödeyerek oturabilirsiniz. Sonuçta kendi eviniz olduğu için aradaki farkı göz ardı edebilirsiniz. Üstelik kirada otururken ev sahibinizin kira artışı yapması mümkünken, krediyle ev almak isteyen vatandaşlar bu durumda sabit ücret ile uzun vadede ödeme planını daha net bir şekilde yapabilirler.

Taksit artışı yok
Yukarıda da dediğimiz gibi, kirada otururken kiranız gelecekte değişiklik gösterebilir. Fakat krediyle ev aldığınız zaman banka ile anlaştığınız taksit miktarı artışa uğramaz, size daha net bir ödeme planı sunar. Bu yüzden taksitle ev almak daha avantajlı bir yöntemdir.

Borcunuzu uzun vadeye yayarak rahat bir ödeme yaparsınız
Kredi borcunuzu uzun vadeye yayarak daha rahat bir ödeme yapabilirsiniz. Evinizi aldıktan sonra bankanızla anlaştığınız süre içerisinde tıpkı kira öder gibi ödeme yapabilir, uzun vadeye yaydığınız takdirde bütçenize en az zararı vererek ev sahibi olmuş olursunuz.

Bankaya olan kredi borcunuzu dilediğiniz an yeniden yapılandırabilirsiniz
Bankaya olan kredi borcunuzu dilediğiniz takdirde yeniden yapılandırabilirsiniz. Diyelim ki elinize bir şekilde birikmiş para geçti ve bunu kredi borcunuzdan düşerek biraz daha kendinizi rahatlatmak istiyorsunuz. Bankanızla iletişime geçerseniz borcunuzu yeniden yapılandıracak ve daha kısa sürede kredinizi tamamlamanızı sağlayacaklardır.

Düşük Faiz
Bankaların konut kredisi adı altında sağladığı kredi imkanlarıyla evlerinizin borcunu düşük faiz imkanlarıyla ödemeniz mümkündür. Faizsiz ev almak isteyenler için de bazı konut kredileri bulunmaktadır. Dilediğiniz bankanın teklifini değerlendirebilir ve bütçenize en uygun teklifi seçebilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × five =