Kırıkkale Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim senetle ev

Birevim, insan merkezli sosyal finans projesi ile tasarruf sahiplerinin sayısının artırılması ve güçlerinin birleştirilmesi hedef alınmaktadır. Bu bağlamda tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırıkkaleler için de en kolay yollardan ve en kısa sürede ev sahibi olunması sağlanmaktadır. Kırıkkale’de taksitle ve kredisiz ev alma ve küçük tasarruflarla ev sahibi olunması Birevim’le mümkün olmaktadır.

Kırıkkale’de Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Yöntemleri Nelerdir?

Kırıkkalelilerin en kolay yoldan ev sahibi olunması sağlayan Birevim, ödeme yöntemleri ile de bütün kolaylıkları müşterilerine sağlamaktadır. Bunun için satın alınacak evin belirlenmesinden sonra, Kırıkkale’de en yakın Birevim şubesine başvurmak yeterli olmaktadır. Satın alınması arzu edilen ev Birevim’e bildirildikten sonra, müşteri bütçesine en uygun olan aylık taksit ödeme miktarını yine kendisi belirlemektedir.

Birevim bu aşamada, müşterilerinden herhangi bir peşinat istememekte olup, peşinat ödenmesini müşteri kendi arzu ederse yapabilmektedir. Peşinatlı ya da peşinatsız aylık ödeme planı oluşturulduktan sonra, kaç kişilik tasarruf programında yer alınacağı belirlenmektedir. Birevim’de sıra tespitli tasarruf yöntemi, sıra tespitli tasarruf yöntemi v2, serbest planlı tasarruf yöntemi ve konut değer endeksli tasarruf yöntemi olarak 4 program bulunmaktadır.

Bütün bu şartlarda anlaşıldıktan sonra evi satın olacak müşteri ve Birevim, hazırlanan sözleşmeyi karşılıklı olarak imzalamaktadır. Evin teslim tarihinin belirlenmesi ise noter aracılığı ile yapılan sıra tespiti ile yapılmaktadır. Evin teslim tarihini gelince müşterinin satın almak istediği ev, Birevim tarafından alınarak, ev sahibine teslim edilmektedir.

Kırıkkale’de kredisiz ev alma yolu ile ev alındıktan sonra, evin bedelinin binde 6’sı oranında artırılarak taksitler yeniden düzenlenmektedir.  Artırılan bu taksit bedelleri kalan borçtan düşüldüğü için, evin toplam maliyeti üzerinde herhangi bir artışa neden olmamaktadır. Serbest planlı tasarruf yöntemi ile alınan evlerde ise, ev sahipleri taksit miktarlarını kendileri belirlediği gibi, teslim tarihlerini de aynı şekilde istedikleri tarihte ayarlama olanağına sahip olmaktadırlar.

Konut değer endeksli tasarruf yönteminde ise, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın her ay yayınladığı konut endeksi temel alınarak, satın alınmak istenen evlerin taksitleri belirlenmektedir. Böylelikle ev teslim alındığı tarihte, fiyat olarak daha da değer kazanmış olmaktadır.

Birevim’in Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Birevim programları ile satın alınan evler, piyasadaki diğer ev satın alma yöntemlerine daha ucuz ve daha çabuk ev sahibi olunmasını sağlamaktadır. Birevim, müşterilerinin varlık sahibi olması sağlayan yöntemleri ile bütçelerine en uygun olan taksit ödemelerine yer vermektedir. Bu taksitlere ilerleyen zamanlarda, herhangi bir ek maliyet ödemeleri, faiz ve vade farkı uygulanmamaktadır. Ev satın almak isteyen müşteriler bu evleri, Kırıkkale şehrinin sınırları içerisinde alabildiği gibi arzu ederlerse Türkiye’nin her şehrinden de alabilmektedir. Kredisiz ev alma, müşterileri peşinat ödemelerinden kurtarıp, en düşük tutarlı taksitlerle ev sahibi olmalarına fırsat vermektedir.

birevim
Paylaş

6 Comments

  1. admin Reply

   Merhaba Serkan Bey,
   Birevim müşterilerine bu konuda seçenekler sunmaktadır.
   Bunlardan bazıları şöyledir;
   evinizi teslim alacağınız tarihi kendiniz serbest olarak planlayacağınız ödemelerinize göre belirleyebileceğiniz Serbest Planlı Tasarruf Yöntemini ve
   evinizi teslim alacağınız tarih noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenen Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + 9 =