Katılımevim Nedir? Katılımevim Şartları Nelerdir?

birevim senetle ev

Ülkemizde giderek artan ev fiyatları sebebiyle insanların birikim yaparak ev sahibi olması tam bir hayal olmaya başladı. Bunun yanında yüksek banka kredi faizleri sebebiyle o yolda çok zahmetli olduğu için insanlar alternatif yöntemlere başvurmayı tercih ediyor. Bu yöntemlerin başında tasarruf finansmanı şirketi geliyor.

Katılımevim şirketi bu noktada insanların en çok ilgisini toplayan şirketlerin başında yer alıyor. Ülkenin birçok yerinde bulunan şubeleri, online işlem kolaylığı ve müşteri hizmetlerini 7/24 sunmalarının yanında çok sayıda alternatif ev finansmanı yapısını sizlere sunuyor. Bu yapılar arasında sizin için en ilgi çekeni bulmaksa oturup konuşmanıza kalıyor.

Bu noktada en doğru seçenek sizlerin aylık gelir seviyenize göre bir ödeme planı oluşturmak ve buna uygun olarak bir yapı içerisinde yer almanıza imkan sağlamakla mümkün oluyor. Bu konuda şirketin size sunacağı çok sayıda farklı yapının olması da ilgi çekici olabiliyor.

Katılımevim Şubeleri

Katılımevim ile irtibata geçmek için birçok farklı yol bulunuyor. Bu yolların başında şirkete ait şubeler yer alıyor. Şirketin merkezi İstanbul’da yer almakla birlikte ülkemizin birçok şehrinde irtibat büroları ve şubeleri bulunuyor. 30’dan fazla şubesi ile insanların tüm sorularına cevap vermeyi başarıyorlar. Tabi buradan sizlerde alternatif bir seçenek için doğru yere gelip gelmediğinizi anlayabiliyorsunuz.

Şirkete ait web sitesine girdikten sonra hangi şehirlerde şubeleri olduğunu görmeniz mümkün olacaktır. Bunun yanında size en yakın şube seçeneğini bulabilecek direk olarak onlarla irtibata geçerek sizlere ne türlü bir hizmet vereceklerini görebileceksiniz. Tek yapmanız gereken merak ettiklerinizi onlara sormak, onlardan ne tür bir hizmet almak istediğinizi iletmek olacaktır.

Katılımevim Yatırım Yöntemleri

Katılımevim ev almak isteyen müşterilerine çok farklı model seçenekleri sunuyor. Bu seçenekler arasından size uygun olanı belirlemek için öncelikle almak istediğiniz evin fiyatı belirlemeniz ve bu miktarı nasıl ödeyebileceğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu modeller şu şekilde sıralanıyor.

Katılımevim Esnek Model

Katılımevim tarafından sunulan esnek model herhangi bir ana para ödemesi, vade farkı, peşinat veya ara ödeme zorunluluğu olmadan sisteme dahil olma şansı sunuyor. Sunulan çekiliş planları içerisinde 24 kişilik ve 360 kişilik gruplar arasından size uygun olanı bulmak daha rahat olacaktır. Bu sayede vade yarısı gelmeden ev sahibi olmanız sağlanıyor.

Katılımevim Hızlı Model

Katılımevim tarafından sunulan modeller arasında en hızlı şekilde ev alma şansı hızlı model ile mümkün oluyor. Bu model sayesinde üçüncü aydan itibaren ev sahibi olmanız sağlanıyor. Bu yapı da çekiliş sistemi bulunuyor. Noter huzurunda yapılan çekiliş sayesinde kısa sürede ev sahibi olabiliyorsunuz.

Katılımevim Rahat Model

En çok tercih edilen Katılımevim modellerinden bir tanesi de rahat model seçeneğidir. Bu seçeneğin tercih edilmesinin en büyük sebebi peşinat, ara ödeme, taksit miktarı, taksit erteleme gibi birçok konuda kendi kararınızı verme şansınızın olması oluyor. Bu sayede de çok kısa bir sürede ev sahibi olmanız sağlanmış oluyor.

Katılımevim Sabit Model

Katılımevim sabit model sisteminde kura uygulaması bulunmuyor. Anlaşma kapsamında uygulanan finans yapısı ile evi ne zaman alacağınız belirleniyor. Bu sistemde 60 ve 240 aylık seçenekler bulunuyor. Bu seçenekler arasından size uygun olanı belirdikten sonra evinizi ne zaman teslim alacağınızda netleşiyor.

Katılımevim Kampanyaları

Katılımevim ev alma yöntemlerinin yanında diğer alabileceğiniz seçenekler için belirli aralıklarla kampanyalar sizlere sunuluyor. Bu kampanyalar sayesinde kendisi için en uygun olanı bulmak ve buna göre bir tercih yapmak daha basit ve kolay oluyor. Öncelikle bu kampanyaların nasıl olduğunu bilmekle başlamanız ve ardından detaylarını öğrenmeniz gerekiyor.

 • Peşinat ödeme,
 • Ara ödeme yapma,
 • Taksit erteleme,
 • Hızlı ödeme yaparak borcu kapatma şansı sunuluyor.

Bu yöntemlerin tamamına bakıldığında kira öder gibi ev sahibi olmanız mümkün oluyor. Tabi bu sistemin daha birçok avantajı da bulunuyor.

Katılımevim Yapısına Kimler Dahil Olabilir?

Katılımevim yapısı içerisinde herkes ev veya araba sahibi olma şansına sahiptir. Bankaların uyguladığı kredi notuna göre değil ödeme yapısına göre özel olarak yapılan sözleşmeler ile insanların ev sahibi olması sağlanıyor. Noter huzurunda yapılan çekişişler ile kimsenin hakkını geçmemesi sağlanıyor.

Ancak ödeme konusunda yaşanabilecek sorunlarda şirketin ve diğer müşterilerin zarara uğramasını engellemek için ipotekli olarak evlerin teslimi sağlanıyor. Bu sayede insanlar eğer art niyetli davranırsa ev satışa çıkarılarak o hak sahibinin gerekli sözleşme şartları gereğince sözleşmesi fes edilmiş oluyor.

Katılımevim Tarafından Sağlanan Avantajlar Nelerdir?

Katılımevim yapısının sunduğu birçok avantaj bulunuyor. Bu avantajlara sizlerin daha hızlı, daha düşük miktarda ödeme yaparak, vade farkı veya faiz vermeden ev sahibi olmasına imkan tanımak için sunuluyor. Bu avantajları kısaca şu şekilde sıralamak daha doğru olacaktır.

 • Herhangi bir faiz ödemesi yapmadan araba veya ev almak,
 • Peşinat ödeme zorunluluğu olmadan hareket etmek,
 • Kendi ödeme planına göre taksit sistemi oluşturmak,
 • Sıfır veya ikinci el araba veya ev alabilme kolaylığı,
 • Ara ödeme yapma zorunluluğunun olmaması,
 • Her hangi bir nedenden dolayı sistemden ayrılabilme ve yatırılan paranın tamamını geri alabilme şansı sunuluyor.

Katılımevim Kime Aittir?

Katılımevim bir tasarruf şirketidir. Şirketin yönetim kurulu başkanlığı koltuğunda Serdar Turhan yer alıyor. Bunun yanında güçlü bir öz sermaye yapısına sahip olan şirket BDDK tarafından çıkarılan kanun kapsamında gerekli onayları alabilen ender şirketlerin başında yer alıyor.

Güçlü yapısı ve güvenilir hizmet anlayışı sebebiyle her gün artan ev fiyatlarına aldırış etmeden kolay ödeme koşulları ile ev sahibi olmak isteyen herkesin tercihi olmaya devam ediyor. Bu sisteme dahil olmak için sadece belirli bir oranda katılım ücretini peşin olarak ödemeniz yeterli oluyor.

birevim
Paylaş

11 Comments

 1. Derya Kaya Reply

  Katılımevimden memnun kalan var mı? Bir kaç tanıdığım var ve süreçlerde çok sorun yaşamışlar ama herkes yaşamıyordur o yüzden net bir şey söylemek zor 🙂

  1. admin Reply

   Merhaba Kadir Bey,
   Peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır. Peşinatlı ve peşinatsız gruplar bulunmaktadır.

 2. Aslı Yüksel Reply

  Katılımevim sektörde kaç senedir var bilmiyorum ama ben adını yeni duyuyorum. Çevremde şu sıralar çok fazla duymaya başladım müşterileri çok memnun 🙂

  1. admin Reply

   Merhaba Aslı Hanım,
   Bir kaç yıldır sektörde var olan firma müşteri memnuniyetini sağlamada başarılı görünüyor.

  1. admin Reply

   Merhaba Ayça Hanım,
   Memnun kalan çok ama sorun yaşayanlarında sorunlarının nasıl ve ne sürede çözüme ulaştırıldığı da araştırılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 5 =