Katılımevim Nedir? Katılımevim Şartları Nelerdir?

birevim senetle ev

BDDK TARAFINDAN 2 TEMMUZ 2021 TARİHİNDE YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE KATILIMEVİM FİRMASI TASFİYE EDİLEN FİRMALARIN ARASINDA BULUNMAMAKTADIR. KATILIMEVİM FİRMASI FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

Herkesin hayalindeki evi almaya hakkı vardır. Ülkemizde faizsiz, peşinatsız, kredi çekmeden ev alma sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemi kullanan firmalardan biri de Katılımevim’dir. Katılımevim nedir? Katılımevim şartları nelerdir konusunu merak edenler, internette birçok araştırma yapmaktadır.

Katılımevim şartları nelerdir konusunda öyle evraklara gerek yoktur. 18 yaş sınırını geçmiş olan, T.C. vatandaşı olan herkes, bu sistemden yararlanmaktadır. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız da Katılımevim fırsatlarından yararlanabilmektedir. Sisteme katılmak için sadece T.C. kimlik kartının olması yeterlidir.

Birevim İle Ev Almak Çok Kolay

Katılımevim Nedir? Katılımevim Kimin?

Katılımevim nedir konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişiler bulunmaktadır. Katılımevim; orta ya da dar gelirli kiracıların ya da ev sahibi olmak isteyen kişilerin, kredi çekmeden, faiz ya da peşinat ödemeden farklı satın alma modellerini seçerek, ev sahibi olmalarına olanak tanıyan bir sistemdir.

 • Seçilen modele göre taksit ve vade tutarları belirlenir.
 • Çek ile ödeme kabul edilir.
 • Peşinat verme zorunluluğu yoktur.
 • Taksitler düşürülebilir.
 • Katılım ücreti taksitlendirilebilir.
 • Ayrılmak isteyen kişiler, katılım ücreti dışındaki tüm ödedikleri parayı geri alabilirler.

Katılımevim araştırması yapan kişiler Katılımevim kimin sorusunu da merak etmektedir. Katılımevim sahibi, Katılımevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Turhan’dır.

Katılımevim Kampanyaları

Katılımevim kampanyaları; faizsiz, kredisiz, peşinatsız ev almak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Birçok farklı modele sahip olan Katılımevim; araba, arsa, ev, ruhsatlı iş makinesi alınabilir.

 • Rahat model
 • Hızlı model
 • Sabit model
 • Esnek model

Katılımevim kampanyalarında ödeme koşullarını, evin taksitleri, kaç ay ödeneceği, sisteme katılan kişilerin isteğine göre düzenlenmektedir.

Katılımevim Şikâyet ve Yorumlar

Faiz ve peşinat ödemeden, kredi çekmeden ev almak isteyenler, Katılımevim sistemine dahil olmaktadır. Katılımevim şikâyet ve yorumlar için araştırma yapanlar, internet üzerinden hizmet veren şikâyet ve yorum sayfalarından yararlanabilirler.

Aynı zamanda olumsuz yorumlar karşısında çözüm adına müşteri temsilcileriyle görüşülebilir ve bu sayede güven ortaklığı da kurulmuş olur.

Katılımevim Ödeme Planı ve Hesaplama

Katılımevim ödeme planı ve hesaplama işlemleri, sisteme dahil olan kişilerle beraber yapılmaktadır. Arama ödeme ya da peşinat ödeme zorunluluğu olmayan sistemde, ev sahibi olmak için sisteme katılan kişilerin, bütçesine ve ödeme kolaylığına göre ödeme planı çıkarılmaktadır.

Çekiliş sisteminde, canlı yayınla çekilişler yapılır. Belirlenen tarihte, evin kişiye teslim edilmesi gerekir. Ödeme planının yapılabilmesi için, kişinin en önce ne kadar ev almak istediği belirlenmelidir.

Mesela 200bin TL’lik bir ev almak istediğinizde aylık ödemelerinizi 500 TL ya da 1500 TL olarak belirlediğinizde, katılım bedeli olarak 10.000 TL ödeyebilir ve alacağınız evin bedeliyle beraber toplam fiyat 210bin TL olacaktır.

Taksitler belirlendikten sonra sadece katılım ücreti ödenir ve bu ücretin dışında ekstra ücret alınmaz. Sistemden ayrılmak isteyenler, katılım ücreti dışındaki tüm ödediği parayı geri alabilir.

Katılımevim Güvenilir mi? Şubeler Nerede?

Katılımevim nedir? Katılımevim şartları nelerdir konusunda araştırma yapanlar, Katılımevim güvenilir mi konusunu da merak etmektedir. Güvenilirliği ve sağlam altyapısı ile birçok kişiyi ev ve araç sahibi yapan Katılımevim, gelir kaynağını, müşterilerden aldığı katılım ücretiyle sağlamaktadır.

Kendi bütçenize uygun taksitlerle ve faiz yüklemesi yapılmadan, sabit taksitlerle evinizin parasını ödeyebilirsiniz. Katılımevim güvenilirliğini sorgulayan ve sisteme katılmak isteyenler şubeler nerede konusunu da araştırmaktadır.

Katılımevim şubeleri; Adana, Ankara, Kayseri, Konya, Denizli, İzmir, Diyarbakır, Mersin, Gaziantep, Trabzon, Malatya, Rize, Sivas, Şanlıurfa, Samsun ve daha birçok ilde bulunmaktadır.

birevim
Paylaş

11 Comments

 1. Derya Kaya Reply

  Katılımevimden memnun kalan var mı? Bir kaç tanıdığım var ve süreçlerde çok sorun yaşamışlar ama herkes yaşamıyordur o yüzden net bir şey söylemek zor 🙂

  1. admin Reply

   Merhaba Kadir Bey,
   Peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır. Peşinatlı ve peşinatsız gruplar bulunmaktadır.

 2. Aslı Yüksel Reply

  Katılımevim sektörde kaç senedir var bilmiyorum ama ben adını yeni duyuyorum. Çevremde şu sıralar çok fazla duymaya başladım müşterileri çok memnun 🙂

  1. admin Reply

   Merhaba Aslı Hanım,
   Bir kaç yıldır sektörde var olan firma müşteri memnuniyetini sağlamada başarılı görünüyor.

  1. admin Reply

   Merhaba Ayça Hanım,
   Memnun kalan çok ama sorun yaşayanlarında sorunlarının nasıl ve ne sürede çözüme ulaştırıldığı da araştırılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × one =