Kapalı Balkonların Avantaj Ve Dezavantajları

birevim senetle ev

Son dönemde mimari alandaki çalışmalarda en çok karşımıza çıkan yapılanmalardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki kapalı balkon uygulamasıdır. Sizler de balkonu yaşam alanlarınıza dahil etmek ve daha estetik bir görüntü elde etmek isterseniz eğer bu çalışmaya imza atabilirsiniz. Kapalı balkonların avantajı başlığı altında birtakım detaylara göz atacağız ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım…

  • Hem yaz aylarında hem de kış aylarında balkon sefası yapabiliyorsunuz ve ısı kaybı yaşamayacağınızı da hatırlatmak isteriz.
  • Dışarıdan bakıldığında çok daha estetik bir görüntü söz konusu olacaktır ve bu durum yaşam alanlarınızın rakamsal değerini de belli oranda arttırıyor.
  • Ekonomik rakamlar ile balkonları yaşam alanlarınıza dahil edebiliyorsunuz ve rakamsal olarak da sizleri zorlamıyor.
  • Kapalı balkonun avantajları arasında son olarak bahsetmek istediğimiz bir detay daha var. Bu balkon yapılanması ile birlikte ısı kaybının da önüne geçmiş oluyorsunuz. Yaz aylarında daha serin, kış aylarında ise daha sıcak bir balkon elde edeceksiniz ve en önemli avantajlardan bir tanesi de kesinlikle budur.

Kapalı Balkonların Dezavantajları

Avantajların yanı sıra dilerseniz kapalı balkonun dezavantajları başlığı altında da bir değerlendirme yapalım ve eksi yönlerini de konuşmaya çalışalım.

  • Temizlik işlemi eskiye kıyasla çok daha zor olabilir. Yine eskiye kıyasla daha geniş bir alana sahip olacaksınız ve bu da temizleme işlemini zorlaştırabiliyor.
  • Bina yapısı bu görüntüye uygun olmayabilir ve her zaman için estetik fayda sağlayamayabilirsiniz. Kapalı balkon için adım atmadan önce ustalardan da bu konuda bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Yapılacak 3D çizimler neticesinde sizler de nasıl bir görüntü elde edeceğinizi daha net bir şekilde görecek ve buna göre hareket edeceksiniz.
  • Masraflı bir çalışma olabiliyor ve doğru kişiler ile çalışmadığınızda, uygulama sonrası masraflarınız artacaktır. Bu konuda da detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Isı yalıtımı yapılmadığı takdirde kış aylarında sıkıntı yaşayabilirsiniz ve ev sahiplerinin en çok karşı karşıya geldiği sorunlardan bir tanesi de ne yazık ki budur.
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − three =