İnşaat Firmalar İçin Yeni Bir Dönem Başladı

birevim senetle ev

Dünya geneline yayılarak etkisini gösteren korona virüs sonrasında konut tercihleri içinde değişmeler yaşandı. Değişen taleplere uygun olarak hareket etmek isteyen inşaat firmaları da yeni yapıların gündeme gelmesi ile yeni bir döneme geçiş yapmaya başladı. İnşaat firmaları için artık yatay mimari ile yapılan yapılar, bahçe ve balkonlar için doğru havalandırmalar ile kaliteli malzemeler ve çalışma odasına sahip olan evler temel kriterler olarak bulunacak. Dünya geneline yapılan korona virüsler ile eve kapanmalar yaşandı. Normalleşme süreci kapsamında atılan adımlar ile birlikte yeni normale dönüş çalışmaları yapısında çoğu kişi evlerinde uzun zaman dilimlerini geçirdi. Evde kalınan süre zarfında genel olarak bir en nasıl olmalı sorusunun cevabı arandı.

 İnşaat Sektörü Tüketicinin Talepleri Doğrultusunda Şekillenecek

Evde kalınan süre zarfında koşulların her an farklı değişimlere uğrayabileceği görüldü. Evde kalınan süre zarfında bahçesiz, balkonsuz ya da terassız olan evlerin oldukça sıkıcı bir yapısı olduğu düşünüldü. Yeni normale dönüş ile birlikte alınacak olan evler için bahçe, teras ve balkon aranılan temel şartlar arasına girdi. Buda inşaat sektörü için yeni bir dönemin başlangıcına işaret oldu. Yeni normal ile tüketicilerin inşaat sektörü için taleplerine kısa bir şekilde bakabiliriz. Bahçe balkon ve teras halinde kalınan yerde asansörün olması ancak bu asansörün genel olarak buna gerek kalmayacak yüksek apartmanların yapılmaması talep edildi. Siteler için geniş yaşam alanları talep edilmek ile birlikte havalandırma sistemlerin sağlık kriterlerine uygun olarak yapılması istendi

Yüksek Katlı Binalar Yapılan Talepte Büyük Oranda Azalma Meydana Geldi

Virüs ile birlikte inşaat sektörü için yeni bir dönemin ilk adımları atıldı. Yüksek katlı binalarda bu süre zarfında uzun süre boyunca vakit geçiren vatandaşların ilgisi yatay mimariye yöneldi. Bahçenin, balonun ya da vakit geçirebilecek geniş bir terası bu dönem içinde arayan vatandaşlar yeni normal ile birlikte taleplerini bu doğrultuda değiştirdi. Yeni konut almak isteyen vatandaşlarda tercihlerini direk yüksek katlı büyük apartmanlardan ziyade daha küçük ve bahçeli evlere yöneltti.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × five =