İnşaat Başlamadan Ev Almak Mantıklı Mı?

birevim senetle ev

İnşaat başlamadan topraktan ev almanın avantajları olduğu gibi, dezavantajları da vardır. Günümüz şartlarında topraktan ev almak için öncelikle en iyi ve en güvenilir inşaat firmasını tespit etmeniz gerekir. Topraktan ev almak için başvurduğunuz inşaat şirketi, batma durumunda evinizi veremeyebilir. Elinizde tapu olmadığı için, işiniz zorlaşır. Bu nedenle topraktan ev almak isteyen kişiler, öncelikle çalıştıkları kurumu en iyi şekilde analiz edebilmelidir. Güvenilirlik çok önemlidir.

Banka Faizi İle Ev Almak

Banka faizi ile ev almanın ne demek olduğunu görüyoruz. Hemen hemen herkes banka faizinin ne kadar zor bir şey olduğunu biliyor. Sonuç olarak inancımıza aykırı olan faizli ev almak da pek doğru bir seçim değil. En doğru tercih faizsiz ev satan kurumları tercih etmektir. Bu kurumlar aracı görevindedir. Aldıkları ücretler aracı ücretidir. Bu nedenle, rahat edersiniz. Hizmet bedeli alan diğer bir kurum da, emlakçı komisyonu şeklinde bir ücret almaktadır. Ev fiyatları düşer veya yükselirse ne olur? Diye bir soru sorabilirsiniz. T.C. Merkez bankasının verilerine göre ev fiyatları belli olmaktadır. Bu fiyatlar ne ise onu ödersiniz. Böylece mağdur olmazsınız. Bu nedenle banka kredisi ile ev almak uygun değil.

En Uygun Ev Alma Yöntemi

En uygun ev alma yöntemi faizsiz, peşinatsız ödeme koşulları olan yöntemlerdir. Senetle ev almak, karşılıklı güven oluşunca, kredili ev almaktan çok daha avantajlıdır. Bu uygulamalarda peşinatsız ev almak istiyorum, diyenler içinde çözüm sunulmaktadır. Peşinatsız ev alırken, taksitleri siz belirliyorsunuz. Karşı taraf sadece hizmet bedeli alıyor. Bu nedenle, çok cazip seçenekler sunulmaktadır. Bu seçeneklerin değerlendirilmesi, yıllarca faiz ödemekten sizi kurtarıyor. Faizsiz sistemlerin uygunluğu önemlidir. Faizsiz denildiği halde, faizi başka bir isimle almak doğru olmaz.

Bu kurumlar, faizin adını değiştirip, başka bir isimle faiz alan kurumlar değildir. Bu nedenle faizin ne olduğunu tam olarak bilmek gerekir. Faiz olması için, zarar etmeden belli bir yüzdenin alınasıdır. Borç paranın geri alınırken belli bir faiz ile alınmasıdır. Ancak aracı olmak veya malı alıp satarken kar koymak, faiz değil ticaret olmaktadır. Bu nedenle faizsiz ev almak daha karlıdır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + sixteen =