Gelir Belgesiz Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar 2020

birevim senetle ev

Kredi birkaç şekilde tanımlanır. Bunlardan biri borç veren bir kurumdan borç almanız için onaylanan para miktarıdır. Bu onay ile masrafların geri ödenmesi, uygulanabilecek veya uygulanacak herhangi bir ek ücret ve zaman kısıtlamalarına uyulması için bir anlaşma yapılır. Kredi, borçlanma itibarınız olarak da sınıflandırılabilir. Ödeme geçmişinizin bir resmini çizer ve borç verene geri ödeme olasılığınız, başka bir deyişle risk faktörünüz hakkında bilgi sağlar. Sorumlu bir şekilde kullanıldığında, kredi uygun ve etkili bir finansal araç olabilir.

Gelir belgesi kredi başvurularında olmazsa olmazdır. Bankaların kredi başvurularında müşterilerinden ilk aşamada istedikleri belgelerden bir kimlik ve diğeri gelir belgesidir.  Gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi veren bankalar var mı? Gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi veren bankalar hangileridir?

Bankalar müşterilerinin kredi taleplerini yerine getirebilmek için; sistemlerine bazı bilgiler giriyor. Genelikle otomatik olarak ilk istenen TC numarası ve ikinci istenen ise net maaştır.

Düzenli bir geliri olmayan kişiler için kredi desteği almaları oldukça zordur. Gelir belgesiz bankalar kredi verebiliyor mu? Evet, gelir belgesiz kredi veren bankalar var. Bunlar arasında Odeobank, Ziraat Bankası, Türk Ekonomi Bankası gibi bankalar yer alıyor. 

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Gelir belgesiz kredi veren bankalar, 2020 yılında kredi sicil affı, esnafa faizsiz kredi, emekli promosyonu gibi birçok avantajlı kampanya sunan bankalar gelir belgesi sunamayan çiftçi, esnaf, ev hanomları içinde gelir belgesiz kredi avantajı sunma kararı aldı. Gelir belgesiz çalışan yada ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir?

Gelir belgesi kredi ödemeye gücünüzün olup olmadığını belirlemek için istenir. Maaşınız giderlerinizi ödedikten sonra bir krediyi ödemeye uygun mu araştırmak gerekiyor. Bunun için banka başvurusu formlarında gelir ve gideriniz sorulduğu gibi ek olarak gelir belgesi de istenir.

İhtiyaç kredisi, konut kredisi, otomobil kredisi, tatil kredisi  hangi kredi türü olursa olsun gelir belgesi ile maaşınızı bildirmeniz gerekiyor. Bordrosuz, gelir belgesiz kredi veren bankalar olsa da genellikle yüksek tutarlar için gelir belgesi isteniyor.

Gelir Belgesiz Kredi Çekilebilir mi?

Kamu ve özel bankaların tümü kredi notunu göz önüne alarak riskini analiz edebilmektedir.  Eğer kredi notunuz düşük değil ise gelir belgesiz kredi alma şansına sahipsiniz. Esnaf, çiftçi ve bordrosuz çalışanlar sürekli çalıştıkları bankalarda bir hesap hareketi olduğundan gelir belgesiz kredi kullanabilirler.

Gelir belgesiz veya bordrosuz kredi çekmek için; elbette alacağınız tutara göre değişkenlik gösterir.

 • Mal varlığınızı ipotek ettirmeniz gerekebilir.
 • Kefil göstermeniz gerekebilir,
 • Ek geliriniz varsa bunu belgelemeniz beklenebilir, ( Örneğin ev hanımı iseniz ve kira geliriniz varsa bunu belgeliyor olabilmeniz gerekir. )
 • Taahhütte bulunmanız gerekebilir.
 • Herhangi bir taşınmazınız varsa yada arsanız ipotekli ihtiyaç kredisi avantajından faydalanabilirsiniz.
birevim
Paylaş

14 Comments

 1. Filiz Yüksel Reply

  Gelir belgesiz şu an pandemi sürecinde bankalar daha çok kredi verebilir ihtiyacı olanlar deneyebilirler bence

 2. Musa Güneş Reply

  Bankalar müşteriye güveniyorlarsa kredi veriyorlar, ancak güven oyu alamıyorsanız bankadan, hiç bir şekilde krediyi çıkarmıyorlar

 3. Tuğba Acar Reply

  Bir kaç yapılandırmam var, maaşımda iyi ancak bunları kapatmak için kredi verirler mi?

 4. Müge Özcan Reply

  Gelir belgesi olmadan kredi veren bankaların sayısı daha da azalıyor, illa maaş bordrosu ya da gelir beyanı istiyorlar .

 5. Furkan Gül Reply

  Gelir belgesiz kredi veren banka bulmak bence zor ya, ya da bana denk gelmiyor maaş bordrom her şeyim var ama bankalar kredi vermiyor.

 6. Mustafa Gül Reply

  Maaş bardrosuz kredi vermeleri çok güzel çünkü bazı bankalar aldığı maaşın tamamını bankaya yatırmadığından düşük bordro verebiliyorlar ya da vermek istemiyorlar

 7. Leyla Aydın Reply

  Gelir belgesiz kredi vermeleri çok iyi çünkü günümüzde bir çok firma gelir belgesi vermeyi reddediyor

 8. Bayram Arslan Reply

  Hala bankalar gelir belgesiz kredi veriyor mu gerçekten? ben ne zaman gitsem şansıma gelir belgesi istiyorlar

  1. admin Reply

   Merhaba Bayram Bey,
   Bu bankalara ve düzenlediği kampanyalara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 10 =