Faizsiz Ev Alma Sisteminin Yöntemleri

birevim senetle ev

Ev almak isteyenler ve elinde ev alacak parası bulunmayanlar için faiz sistemini ortadan kaldıran yöntemler bulunmaktadır. Herkesin bütçesine göre ödeme yaparak gayrimenkul alabilmesi için yardımlaşma sistemi kullanılmaktadır. İnançları gereği faize bulaşmadan ev almak isteyenler ya da faiz yüküne tabi olmak istemeyenler için elbirliği sisteminde imece usulü ile Ev almak mümkündür.

İmece usulü yardımlaşma sistemlerinde gruplar halinde yapılmaktadır. 60 ay taksit seçeneğini tercih edenler 60 kişilik gruba dahil olmaktadır. Grupta her ay toplanan para bir kişiyi ev sahibi yapma esasına dayalıdır. Her ay noter huzurunda yapılacak çekilişlerde bir kişi ev sahibi olur ve bir kişiye ev alınır.

Faizsiz Ev Nasıl Alınır

Taksitle ev almak isteyenler için düzenlenen sistem dahilinde havuzda toplanan para bir kişiyi ev sahibi yaptığı için bir dahaki ay toplanacak para bir kişiye daha ev alınarak grupta kimse kalmayıncaya kadar sistem düzenli bir şekilde işlemeye devam etmektedir. Kiradan kurtularak evine yerleşen kişi taksitlerini artırarak ev sahibi olmayan kişilere ev alabilmek için havuza para göndermeye devam eder.

Evini alan kişiler kirada oturanlara evini alarak oturmaya başlayanlardan kira yardımı almaktadır. Kişinin ev sahibi olana kadar yardım alması neticesinde her ay ödediği taksitler de düşmektedir. Aynı zamanda evini alan kişinin kiradan kurtulmasıyla her ne kadar taksitleri artsa da taksitler tamamen bitene kadar artış yapılmadan sabit ödemeler şeklinde borç bitene kadar devam etmektedir.

Faizsiz Ev Alma Avantajları Nelerdir

Faizsiz ev almak istiyorum diyenler için uygulanan sistemin yarısı gelene kadar herkes evinde oturmaya başlar ve borcun tamamının bitmesi beklenmez. Çekilişte en sona kalan kişi daha taksitleri tam yarıya gelmişken ev sahibi olmaktadır. Gruba dahil olurken belirlenen kesin teslim tarihlerinde ev teslim edilerek ve herkes evine kavuşmuş olmaktadır.

Ev alırken hem vadeli ev alma hakkına sahip olunmakta hem de aylık taksitlere faiz yansıtılmamaktadır. İmece sistemi sayesine Türkiye’nin her yerinden ev alabilme hakkı bulunmaktadır. Evler bankadaki sistem gibi borcu bitene kadar satılamaz ve kimse yarı yolda kalmadan herkes ev sahibi olmaya hak kazanır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 2 =