Evlerde ‘Akıllı Mobilya’ Kullanımı!

birevim senetle ev

İlk başlarda günlük yaşantımıza giren teknoloji şimdilerde evlerimizde ki eşyalarımıza kadar hayatımızın her anına girdi. Akıllı telefonlar, akıllı saatler, akıllı evler derken şimdilerde artık akıllı mobilyalar hayatımıza girmeye başladı. Artık evlerin dekorasyonları sil baştan yapılmakta ve klasik eşyalar yerlerini tamamen akıllı mobilyalara bırakmaktadır. Hemen her alandaki teknolojik yenilikler kendisini mobilya sektöründe de en uç noktasına kadar hissettiriyor.

Mobilya sektöründeki arge çalışmaları sonucunda üretilen yeni inovatif ürünler içerisinde bulunduğumuz çağa damgasını vurmuştur. Akıllı mobilyalar sayesinde artık evler çok daha modern, ferah, şık ve konforlu bir yapıya kavuşmaktadır. Teknolojideki bu gelişmeleri fark eden ve insanların eğilimlerini yakalayan birçok marka bu alana yönelik yatırımlarını artırmaktadır. Özellikle akıllı mobilya noktasında karşımıza çıkan ürünler şunlardır:

1-) Akıllı Koltuklar

Yaşamımıza akıllı mobilya kavramı noktasında ilk giren ürün akıllı koltuklar olmuştur. Akıllı koltuklar; şarjı biten cep telefonlarını şarj edebilmekte ve belimiz ya da omzumuz ağrıdığında masaj yapabilmektedir. Yine bir tuş yardımıyla anında yatak pozisyonu alabilen ya da sehpaya dönüşen bu koltukların daha birçok özelliği mevcuttur. Bütün bu özelliklere sahip olurken bir yandan da gelişmeye ve yeni özellikler kazanmaya devam etmektedir. Artık akıllı mobilyalar sayesinde klasik çekyatlar yerine salonlarınızı adeta şık bir yatak odasına dönüştürebilmektesiniz.

2-) Akıllı Yataklar

Akıllı koltuklarda olduğu gibi şarj ve masaj özelliğine sahip olan akıllı yataklar özellikle küçük odalar için çok daha kullanışlı olabiliyor. Çalışma masasına dönüşebilen, açılır kapanır özelliği olan bu yataklar sayesinde küçük odalar için daha rahat kullanım alanları oluşturulabilmektedir. Son zamanların en çok beğenilen ve tercih edilen akıllı mobilyalardan bir tanesi de akıllı yataklardır.

3-) Akıllı Dolaplar

Özellikle banyolarda sadece bir ayna gibi görünen bu akıllı dolapları adeta duvara gömülü dolaplar gibi düşünebilirsiniz. Bütün banyo ürünleriniz bu dolaplarda kendine rahatça yer bulabilmektedir. Yine dolap görünümünde koltuklar, yataklar ya da masalar tamamı akıllı mobilya seçenekleri arasında yer alır.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =