Ev Taşıma Nasıl Yapılır? Ücreti Ne Kadar?

birevim senetle ev

Ev taşıma nasıl yapılır ve ev taşıma ücreti ne kadar soruları hep merak edilmektedir. Bu sorulara genel bir cevap vermek imkansızdır. Birçok koşul, bu fiyatları etkilemektedir. Ev taşıma firmalar aracılığıyla yapılmaktadır. Belediyeler de bu işi ücretsiz olarak yapmaktadır. Belediye ücretsiz ev taşıma hizmeti hakkında bilgileri de yazımız içinde bulabileceksiniz.

Ev Taşıma Nasıl Yapılır?

Öncelikle bir nakliyat, evden eve taşıma firması bulmanız gerekmektedir. Firma yetkilisi olan kişi, eve gelip incelemelerde bulunmakta ve uygun araç, personel sayısını belirlemektedir. Bu gelişmeler işin basit kısmı olarak geçmektedir. Ev taşıma tarihi belirlendikten sonra eşyalar hazırlanmalıdır. Bu işlem hem sizin hem de firmalar tarafından yapılmaktadır. Firmalar paketleme işlemleri için ek ücret talep etmektedir. Mobilya, koltuk takımları, mutfak araç ve gereçleri gibi birçok şey deforme olmaması için paketlenmektedir. Bu noktada çalışacağınız firmanın ambalaj kalitesinin yüksek olması gerekmektedir. Buraya dikkat etmeniz gerekir.

Paketleme işlemlerinden sonra eşyalarınızın yoğunluğa göre ayarlanmış araca yükleme gerçekleştirilmektedir. Firmaya göre bu işi personeller yaptığı gibi asansörlü sistem kullanan firmalar da bulunmaktadır. Üst katlarda oturuyorsanız, firmalar asansörlü araçlarını tercih etmektedir. Yükleme işleminden sonra araç yola çıkarak, yeni ev adresinize doğru yol almaktadır.

Ev Taşıma Ücreti Ne Kadar?

Ev taşıma ücretini belirleyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlar; eşyaların çokluğu, taşınacak mesafe, araç büyüklüğü, paketleme hizmeti gibi faktörlerdir. Ev taşıma firmaları, ton başına ücretlendirme yapmaktadır. Nakliye işlemleri için ücreti değiştiren en temel faktör ise, kilometredir. Taşınacak yol ne kadar uzun ise, ücret o kadar artmaktadır. Örnek verecek olursak; İstanbul – Ankara arası taşıma hizmeti 2000 TL, İstanbul – İzmir arası evden eve taşıma ücreti 2500 TL civarında olmaktadır. Bu fiyatlar firmaya ve hizmetlere göre değişiklik göstermektedir.

Bunlarından yanında belediyeler de ücretsiz evden eve taşıma hizmeti vermektedir. Bu hizmet ücretsiz olmakla beraber çoğunlukla kentsel dönüşüm alanında kalan evler için verilmektedir. Bir diğer amaç ise, şehirden köye göçün arttırılmasıdır. Başvuru formu, nüfus cüzdanı ve taşınılacak yerin nüfus kayıt örneği ile başvurularınızı yapabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 9 =