Ev Sahibi Olmak İçin Etkili Yöntemler

birevim senetle ev

Para biriktirerek ev almak insanların en çok başvurduğu yöntemdir. Bundan on veya on beş yıl önce geçerli olan bu yöntem, ev ve arsa fiyatlarının astronomik düzeye ulaşmadan önce geçerliydi. Bu biriktirme işini de, parası olan, kazancı fazla olan ve tutumlu kişiler yapabiliyordu. Ancak, para biriktirerek ev almak çok zor bir hale geldi.

Banka Kredisi Çekme

Ev piyasasının yükselmesine neden olan banka kredisi ile ev alma yöntemi, çok kolaylaştığı için en çok başvurulan yoldur. Ancak, düşünmeden kredi çekmek, belki bütün birikimlerimizin sonunu getirecektir. Bu nedenle faizli ev almak oldukça risklidir. Ev alırken banka, ev fiyatının üzerine bir ev fiyatı faiz ekler ve taksitlendirir.

Siz taksitleri ödeyemediğiniz zaman, bir de ödeyemediğiniz taksitleriniz faizlenir. En son olarak eviniz elinizden alınır ve ödediğiniz para boşa gider. Bu şartlara göre banka kredisi pek cazip değildir. Ancak, devlet teşviki, kolay ve hızlı bir şekilde işlemesi sebebi ile yaygındır. Düşünmeden banka kredisi ile borçlanmak, ileride büyük zararlara neden olacaktır.

Faizsiz Kredi Var Mı?

Bankalar faizsiz kredi vermez. Ancak, faize bulaşmadan ev sahibi olmanızı sağlayacak olan kurumlar vardır. Bu kurumların çalışmalarını araştırmak, faizsiz krediden kurtulmak anlamına gelir. Bu yöntemler kredi ile ev almak isteyenler için alternatiftir.

Faizsiz ev almak isteyen bir kişi, bu işte uzman olan kuruluşlarla irtibata geçmelidir. Taksit miktarını ve sayısını siz belirliyorsunuz. Hizmet bedeli dışında bir bedel ödemiyorsunuz. Bu bedeller, ev fiyatı dışındadır ve banka kredisi gibi, evinize ortak olmamaktadır. Ev fiyatı dışında kredisiz ve faizsiz ev sahibi olmak isteyen herkes faizsiz sistemle çalışan kurumlarla irtibata geçebilir.

İnşaattan Ev Almak

İnşaat şirketlerinden ev alırken, tapu konusuna dikkat edilmesi gerektiği gibi, kredi meselesi de çözülmelidir. Çoğu inşaat firması, müşterilerinin kredi çekmesini ister. Ancak bu sistem, çok da iyi diyemeyiz. Çünkü bankasız kredisiz ev sahibi olmak varken, neden banka kredisi ile ev sahibi oluyoruz. Sıfır daire alma konusunda da yardımcı olan bu kurumlar, faizsiz bir şekilde ev sahibi olmanız için yardımcı olmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 1 =