Ev Sahibi Olmak Bir İhtiyaçtır

birevim senetle ev

Ev sahibi olmak bir lüks değil herkes için ciddi bir ihtiyaçtır. Ev almak isteyenlere peşinatlı, peşinatsız, senetle ev almak, tokiden ev almak gibi birçok seçenek sunulabilir. Her bütçeye uygun ev bulunabileceği gibi uygun ödeme koşulları mevcuttur. Aradığınız şey tam olarak nedir ona karar verdiyseniz nasıl ödeyeceğim diye düşünmeyin her bütçeye uygun ödeme koşulları sayesinde ev sahibi olabilirsiniz.

Ev Alabilmenin Birçok Yolu Var:

Peşinatsız ev almak istiyorum diyenler, ev alabilmek için peşinata ihtiyacınız yok. Almak istediğiniz evi taksitlendirerek ve hiç peşinat ödemeden alabilirsiniz. Bu biraz zaman alacaktır. Ödemesi uzun sürebilir ancak kiradan kurtulmuş olacaksınız. Hem siz hem de çocuklarınız için ciddi bir yatırımdır ev. Dolayısıyla ev sahibi olmak istiyorum ama peşinatım yok demeyin kira öder gibi ev sahibi olun. Birçok şirket ev sahibi olmak isteyenlere bu yönde imkânlar sunmaktadır. Sadece şirketler değil devlet destekli olarak çalışan tokiden ev alabilirsiniz.

Neredeyse her şehirde ve birçok ilçede bulunan toki evleri uygun fiyatlara uygun ödeme koşulları ile hizmetinize sunulmaktadır. Ayrıca toki sitelerinin kurulduğu yerlerde okullar marketler, alışveriş merkezleri de yapılmaktadır. Bu da tüm ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz yepyeni bir semtte yaşıyorsunuz hissi verecektir size. Ev sahibi olmanın nice yolları vardır. Ev sahibi olabilmenin bir diğer yolu inşaattan ev almak. İnşaat halindeki bir apartmanın bir dairesini uygun fiyata alabilirsiniz. Evinizin inşaat haline peşinat öder ve anahtar teslimde kalan kısmı ödersiniz. Bu sayede ödeme konusunda biraz zaman kazanmış olursunuz.

Banka Kredisi İle Ev Almak: Ev alabilmek için yani bütçenizin ev alabileceğiniz duruma gelebilmesi için kredi çekebilirsiniz. Birçok bankanın konut kredisi vardır ve faizleri ihtiyaç kredilerine göre oldukça uygundur. Ödeme koşullarını size en uygun olan şekilde belirleyeceğiniz krediler sayesinde ev sahibi olabilirsiniz. Ev almak için en uygun zaman kredi faizlerinin en düşük olduğu, para piyasalarının çok hareketli olmadığı günlerdir.

Bu dönemleri takip ederek istediğiniz eve hak ettiği değere sahip olabilirsiniz. Bankalar aracılığıyla ev sahibi olmanın bir diğer yolu ipotekli ev almaktır. Değerinin çok altında fiyatlara satılan ipotekli evlerden birini peşinatla alabilirsiniz. Ev sahibi olmak hayal değil.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − three =